Przasnyskie Liceum Ogólnokształcące im. KEN 12. na Mazowszu w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”

Pod koniec maja uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu zakończyli swój udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.

 

– Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” zakłada rywalizację uczniów na bardzo praktycznych polach. Ważne jest tylko jedno: wszystkie podejmowane działania mają służyć społecznościom. Tym lokalnym, regionalnym albo liczonym w skali kraju. Ale wszystkie mają być skierowane na rzecz drugiego człowieka – informuje szkoła.

W olimpiadzie liczy się nie tylko wiedza, ale przede wszystkim działanie, pomysłowość uczniów, ich kreatywność oraz chęć zaangażowania innych ludzi.

–  Nasze grupy działały na bardzo różnych polach. Dwa z trzech zespołów były złożone wyłącznie z uczniów przasnyskiego liceum im. KEN. One debiutowały w olimpiadzie i dla każdego z członków sam udział był wielkim zwycięstwem. Nad samym sobą, nad ograniczeniami instytucjonalnymi, nad tym, co im doskwiera w życiu publicznym. Jedna z tych grup zajmowała się kulturą języka polskiego; druga – walczyła o większą integrację społeczną, tak zachwianą po pandemii koronawirusa. I obu poszło naprawdę, naprawdę dobrze – dodają.

Trzecia z grup biorąca udział w olimpiadzie, której członkinią była tylko jedna uczennica przasnyskiego KEN-a, Zuzanna Żmijewska osiągnęła największy sukces.

– Zespół „DalEKOwzroczne” sięgnął po to, co w Olimpiadzie najcenniejszego: nagrody Srebrnego i Złotego Wilka w dwóch różnych kategoriach. To była swoista wisienka na torcie – w końcu przecież trochę startuje się dla nagród, wielki wyczyn zanotowało także samo przasnyskie liceum. Liczba zaangażowanych uczniów, poziom osiągniętych rezultatów projektowych oraz mnogość zorganizowanych działań projektowych wywindowała KEN-a na 12. miejsce na Mazowszu. W skali kraju była to 64. lokata na prawie 500 szkół biorących udział w tej szlachetnej rywalizacji. Jest więc z czego się cieszyć – wyjaśnia szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
17 dni temu

Super gratulacje!