Przasnyski ZSP zamontował na swoich budynkach czujniki smogu

Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu otrzymał bezpłatne czujniki smogu w ramach ogólnopolskiego projektu cyfrowej edukacji ekologicznej „ESA dla OSE – 1200 czujników smogu”.

 

W ramach ogólnopolskiego projektu cyfrowej edukacji ekologicznej „ESA dla OSE – 1200 czujników smogu”, aż 1200 szkół z całego kraju otrzymało pakiety ekologiczne, a w nich urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza. Wśród partnerów projektu jest Ministerstwo Cyfryzacji, Orange Polska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, PZU oraz Polski Alarm Smogowy. Do projektu mogły się zgłosić wyłącznie szkoły, które były podłączone do Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Spośród zgłoszonych 1700 szkół ze wszystkich województw, organizatorzy wyłonili placówki, które wezmą udział w projekcie. Wśród nich znalazł się Zespół Szkół Powiatowych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu, który otrzymał czujniki i pakiety na budynki przy ulicy Mazowieckiej, Sadowej oraz Gdańskiej.

 

– W sierpniu została zawarta umowa między NASK – Państwowym Instytutem Badawczym, a naszą szkołą na udział w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Natomiast już we wrześniu na budynkach naszej szkoły zostały zainstalowane urządzenia pomiarowe – czujniki smogu. Możemy na bieżąco odczytywać, jakim powietrzem oddychamy. Otrzymaliśmy również dostęp do szkoleń dla nauczycieli i dostęp do platformy e-learningowej z materiałami interaktywnymi – informuje Marta Tomaszewska-Wróbel.

Koordynatorkami projektu w przasnyskim Zespole Szkół Powiatowych są Anna Skolimowska i Marta Tomaszewska-Wróbel.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jong
Jong
10 miesięcy temu

Po co? mamy już kilka czujników w mieście. Jesteśmy zamożnym miastem i krajem bo w żadnym innym kraju w Europie niema tylu czujników co u nas

🙃ktm
🙃ktm
10 miesięcy temu

Lepsza była by kamera na rynku .ogólnodostępna z podglądem w internecie. Kiedyd była teraz nie na jej już a szkoda 😞

mieszkaniec
mieszkaniec
10 miesięcy temu

Lepiej zbadajcie zanieczyszczenie gruntu ściekami co do faceta ktoś wylewał ,anie tylko smog ismog.Dziura ozonowa się nie przyjęła to padło na smog.