Przasnyski ZSP laureatem konkursu „Edukreator na Mazowszu”

Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu znalazł się wśród laureatów konkursu „Edukreator na Mazowszu” w kategorii „Kreatywna szkoła ponadpodstawowa (szkoła na terenie gminy/miasta do 50 tys. mieszkańców)”.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił wyniki VII edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”.

Wpłynęło na niego 101 wniosków dotyczących 53 szkół i 48 nauczycieli. Wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

– Celem konkursu było wzbogacanie programu nauczania poprzez włączenie do niego elementów kulturotwórczych, wspieranie i motywowanie dyrektorów oraz nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wdrażania w edukacji powszechnej metod nastawionych na rozwijanie wśród uczniów twórczego myślenia, a także promowanie sposobów nauczania, które kształtują kreatywne podejście do rozwiązywania problemów edukacyjnych i wychowawczych, budują umiejętność poszukiwania innowacyjnych rozwiązań oraz pobudzają wyobraźnie uczniów – informuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zadaniem nauczycieli oraz szkół startujących w konkursie było przedstawienie swoich dokonań za ubiegły rok szkolny.

– W przypadku szkół pod uwagę brane było kreatywne podejście do rozwoju ucznia poprzez upowszechnianie kultury, wsparcie naukowo-pedagogiczne nauczycieli, stworzony system zajęć pozalekcyjnych oraz stworzona infrastruktura dzięki pomocom dydaktycznym – dodają organizatorzy.

Zwycięzcą w kategorii „Kreatywna szkoła ponadpodstawowa (szkoła na terenie gminy/miasta do 50 tys. mieszkańców)” został Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu

Wręczenie nagród dla najlepszych placówek i nauczycieli odbędzie się 11 grudnia, podczas Gali „Rok w kulturze”.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments