Przasnyski szpital stawia na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów.
W ostatnich dniach starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski osobiście dogląda realizowanych na terenie powiatu przasnyskiego inwestycji ze środków unijnych. W ubiegłym tygodniu odwiedził przasnyski szpital, gdzie realizowany jest projekt „Podniesienie poziomu opieki zdrowotnej w SPZZOZ w Przasnyszu w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta” Całkowity koszt zadania to blisko 13,5 miliona złotych, z czego prawie 2,7 miliona to wkład własny powiatu.
Realizowany projekt wpisany został do „Planu inwestycyjnego dla Miasta Ostrołęki i Subregionu Ostrołęckiego” w ramach tzw. RIT czyli Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Jest to mechanizm wprowadzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i skierowany do pięciu subregionów. RIT realizuje politykę rozwoju opisaną w Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Jego podstawą jest współpraca jednostek samorządu terytorialnego, która pozwala na kompleksowe, spójne, skoordynowane i skoncentrowane działania prorozwojowe na obszarze danego subregionu. Wszystkie projekty muszą posiadać charakter zintegrowany i stanowić logiczną całość.
Głównym celem projektu realizowanego w przasnyski szpitalu jest poprawa dostępności i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz stworzenie bezpiecznych warunków hospitalizacji pacjentów poprzez doposażenie SPZZOZ w Przasnyszu w nowoczesny sprzęt medyczny. W ramach tego zostanie zakupiony niezbędny z punktu widzenia udzielanych świadczeń zdrowotnych nowoczesny sprzęt medyczny na potrzeby leczenia szpitalnego, podstawowej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej oraz diagnostyki medycznej. W efekcie polepszy się niewątpliwie stan infrastruktury sprzętowej Szpitala w Przasnyszu. Wymiana aparatury medycznej przyczyni się do podniesienia standardu diagnostyki i leczenia oraz usprawni proces obsługi pacjenta. Projekt wpłynie więc pośrednio na skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia, polepszenie warunków pobytu pacjentów a co za tym idzie podniesienie jakości i dostępności świadczeń medycznych udzielanych w zakresie ochrony zdrowia w regionie. Prace zakończą się 31 grudnia 2019 roku.