Przasnyski SOR z 6,5 milionowym wsparciem

1,5 mld zł na  modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR trafi do ponad 150 podmiotów leczniczych na terenie całej Polski. Pieniądze otrzyma także przasnyski szpital.

 

Minister Zdrowia Katarzyna Sójka wraz z Marcinem Martyniakiem Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sekretarzem Stanu w KPRP Piotrem Ćwikiem a także Przewodniczącym Rady Funduszu Medycznego prof. Piotrem Czauderną, ogłosiła wyniki konkursu dla szpitalnych oddziałów ratunkowych z Funduszu Medycznego.

– Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR – mówi minister zdrowia Katarzyna Sójka i przekonuje:

– Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie.

Konkurs z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych ogłoszono 27 stycznia. We wtorek, 19 września poznaliśmy wyniki.

Na doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego i pracowni diagnostycznych z nim współpracujących w celu usprawnienia obsługi pacjenta w SPZZOZ w Przasnyszu trafi  prawie 6,5 miliona złotych.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaziu
Kaziu
2 miesięcy temu

Brawo robią SOR a szpital oddają w prywatne ręce. Ktoś musiał ładnie przytulić za to że zdobył dotacje i remontuje dla prywaciarza przed przecięciem

Arek
Arek
2 miesięcy temu

Okręgi wyborcze z których startuje Bieńkowski do senatu, też dostały finansowe dotacje ( tak jak 152 inne szpitale) dla SOR – sprawdźmy kwoty wsparcia.
 9.360.333,00 zł. Płońsk
14 391 219 zł – Mława
 14 662 880 zł. Ciechanów.

Poczciwy
Poczciwy
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

A widziałeś ty żeby Bieńkowski się tam pokazywał w tych szpitalach i afiszował? Ja nie. Więc po co te teorie spiskowe?

Arek
Arek
2 miesięcy temu
Reply to  Poczciwy

Chyba nie widzisz tu żadnej kontrowersji, to tylko informacje, których często nie dostajemy. Nadchodzą wybory, okręgi wyborcze naszych przedstawicieli, powinny nas szczególnie interesować.
Być może te 6,5 mln dla szpitala w Przasnyszu, to była maksymalna kwota potrzebna dla naszego SOR, ale inne szpitale w naszej najbliższej okolicy tą kwotę podwoiły. Płońsk ledwo o 3 miliony więcej aplikował, ale Ciechanów i Mława po 14 mln. To ciekawostka w nadchodzących wyborach.

Stu
Stu
2 miesięcy temu
Reply to  Arek

Nasz szpital wnioskował o 7 mln zł co było dla naszej placówki maksymalną kwotą. Większe szpitale mogły o wyższe kwoty

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Willa dla jakiegoś pisowskiego pachołka z naszego Powiatu kosztowała półtora miliona, więc przy tym 6,5 banki na SOR nie robią większego wrażenia…

Korsarz
Korsarz
2 miesięcy temu

A ty pachołki nadal w wielorodzinnym

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

Hehehehe, fałszywy trop.

A nawet jakbym mieszkał w bloku, to w kupionym za dwoje, a nie za ukradzione.