Przasnyski OSiR z dotacją na naukę pływania

Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku przasnyski Ośrodek Sportu i Rekreacji pozyskał środki zewnętrzne na realizację programu „Umiem pływać”. Głównym celem programu jest nauka podstawowych umiejętności pływania, a także jak w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu oraz innych akwenów wodnych.

 

– W pierwszym etapie realizowanym w miesiącach kwiecień – czerwiec w darmowych zajęciach udział wzięło 135 dziewcząt i chłopców z dwóch przasnyskich szkół, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, którzy doskonalili swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na pływalniach w Chorzelach i Ciechanowie – informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu.

– Drugi etap, do którego zaprosimy przasnyskie szkoły realizowany będzie w miesiącach wrzesień – grudzień i skorzystać z niego będzie mogło kolejne 120 dzieci – czytamy.

 

Całkowity koszt realizacji projektu, to ponad 71 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na transport, wynajem pływalni i potrzebnego sprzętu, opiekę instruktora oraz ubezpieczenie uczestników zajęć. Na realizację programu w 2022r. OSiR pozyskał 57,5 tys.zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co stanowi 80% całkowitej kwoty zadania. Wkład własny Miasta Przasnysz to 14,4 tys. zł.

Program powszechnej nauki pływania w Przasnyszu realizowany jest od 2009 r. i do tej spory skorzystało z niego 2252 dziewcząt i chłopców z przasnyskich szkół podstawowych, a  Ośrodek Sportu i Rekreacji na ten cel pozyskał środki w kwocie 382.223zł.

– Dziękujemy dyrektorom szkół i nauczycielom biorącym udział w programie za pomoc w jego realizacji oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Programów Alkoholowych za wsparcie finansowe – dodaje OSiR.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
6 miesięcy temu

Cudownie. Kiedy basen w Przasnyszu?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Anka

Podobno sadzawki im. Krzysztofa I Wspaniałego już wkrótce będą gotowe. Za 9 baniek atrakcja na 2 miesiące w roku.

ewa
ewa
6 miesięcy temu

A dlaczego dzieci z trójki nie uczestniczyły?

DaSie
DaSie
6 miesięcy temu

Basen jest i to spory na Kapielowej . Niszczeje juz ponad 4 dekady.Podobnie jak ten maly w ksztalcie rampy w ogrodku jordanowskim na osiedlu wojskowym (chyba wlasnie nowy blok tam postawili lub tuz obok). Ten miejski wrak basenu czeka cierpliwie , tylko nikt nie ma kohones zeby go zrewitalizowac, przywrocic do zycia.Kogos z wiara , nadzieja i blogoslawienstwem Bozym kto zacznie cokolwiek-„naleje wody do dzbana zeby Bog to zamienil na przyslowiowe wino” Teren stoi, niszczeje zamiast cieszyc mieszkancow, zarabiac na nich-chocby przywracaniem radosci zycia-29 lat wolnosci-d wyjazdu ostatniego okupanta sowieckiego. Wystarczy oglosic przetarg, konsultacje, ekspertyze na mozliwosc utylizacji tego terenu najmniejszym kosztem.… Czytaj więcej »