Przasnyski Medyk wzbogacił się o nowoczesny sprzęt do nauki na kierunku technik farmaceutyczny

– Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu kupiła właśnie nowoczesny sprzęt medyczny do nauki na kierunku technik farmaceutyczny. To bardzo dobra informacja dla naszych słuchaczy i wykładowców. Spektrofotometr, bo o nim mowa, przyczyni się do jeszcze lepszego procesu edukacji i praktyki naszych słuchaczy. To nowoczesne urządzenie będzie służyło do poznania świata nauki i uczestniczenia w zaawansowanych badaniach farmaceutycznych – informuje Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu.

 

Techniki spektroskopowe stanowią bardzo uniwersalne narzędzie badawcze w chemii, biologii, medycynie i farmacji stosowane przez naukowców na całym świecie. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat budowy związków, zawartości substancji w leku, czy roślinie leczniczej.

 

Technik Farmaceutyczny to zawód medyczny, który umożliwia pracę w aptekach, punktach aptecznych, sklepach medyczno–zielarskich, zakładach farmaceutycznych i kosmetycznych, hurtowniach farmaceutycznych, czy też jako przedstawiciel farmaceutyczny i medyczny.

W przasnyskim „Medyk-u” naukę na tym kierunku będzie można rozpocząć od 1 lutego 2021 roku. Chętne osoby mogą składać dokumenty już teraz.  Nauka w szkole jest bezpłatna.

 

 

ren


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radoslaw
Radoslaw
9 miesięcy temu

Wiem że to nie odpowiednie miejsce ale bardzo proszę o odpowiedź Żeby dostać się na wyżej wymienionym kierunek trzeba mieć maturę I ile letnia jest ta szkoła ?