Przasnyski MDK zakupił sprzęt do transmisji video

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu realizuje projekt „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W ostatnich dniach zakupił sprzęt do live streamingu oraz wyposażenie mobilnego studia tv.

 

MDK w Przasnyszu, mimo remontu budynku, realizuje w dalszym ciągu projekt pod nazwą „Konwersja cyfrowa domów kultury” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

– Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 127 400 tys. zł w konkursie grantowym, którym operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Jest to projekt bez wkładu własnego, dofinansowanie wynosi 100% – informuje Magdalena Król – Piórkowska, dyrektor MDK-u w Przasnyszu.

Dzięki niemu instytucja wkracza dużymi krokami na kolejny poziom cyfryzacji i przygotowuje się do organizacji imprez z użyciem nowych technologii.

 

– Do tej pory zakupiliśmy już profesjonalne nagłośnienie estradowe, przenośny system pętli indukcyjnej, a teraz przyszedł czas na sprzęt do live streamingu, transmisji video, wyposażenie mobilnego studia tv (kamery, aparat fotograficzny, laptop, lampy, mikrofony, miksery itp.). Jest to kolejna dawka sprzętu, który znacznie ułatwi nam pracę. A to jeszcze nie koniec – dodaje MDK.

Niebawem placówka zamierza dokupić specjalistyczne oprogramowanie, zaś pracownicy wezmą udział w szkoleniach, które pozwolą im na zdobycie nowych kompetencji i przygotują się do realizacji nowych działań.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ted
Ted
2 lat temu

I to jest dobra inwestycja! Teraz kolega burmistrza będzie mógł używać sprzętu MDK do robienia strimów.

marzena
marzena
2 lat temu
Reply to  Ted

To chyba teraz się skończy płacenie panu Dudzie co miesiąc

Przasnyszanka
Przasnyszanka
2 lat temu

Przecież MDK w Przasnyszu jest w pełni cyfrowy od dawna. Działań w realnym świecie jak na lekarstwo. Są za to wpisy na Facebooku.

PiS
PiS
2 lat temu
Reply to  Przasnyszanka

Akurat taki sprzęt to kupowało wiele Mdk-ów, nie jesteśmy jedyni.
Był taki zakres dofinansowania, to skorzystali.

Pasjonat
Pasjonat
2 lat temu

Gratuluję zakupu ! To zasługa dyrektora i pracowników! Duży szacunek dla dyrektora i pracowników, bo MDK zmienia swoje oblicze i przechodzi w XXIw.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Pasjonat

To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

P.S. Nie mam nic do szefowej tej placówki, a tym bardziej do pracowników 😉