Przasnyski MDK zakupił przenośny system pętli indukcyjnej

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu realizując projekt „Dostosowanie cyfrowe instytucji i pracowników MDK w Przasnyszu”, zakupił system pętli indukcyjnej. Sprzęt ułatwi rozumienie mowy osobom słabosłyszącym.

 

W ramach projektu „Dostosowanie cyfrowe instytucji i pracowników MDK w Przasnyszu”, który jest realizowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej udało się zakupić przenośny system pętli indukcyjnej.

– Sprzęt niezbędny – uznany za najbardziej przyjazny i dający najwięcej korzyści system wspomagający słyszenie. Pętla indukcyjna to system wspomagania słuchu, który znacząco poprawia zrozumiałość mowy osobie słabosłyszącej korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Osoby słabosłyszące, mimo, że korzystają z aparatów słuchowych często powtarzają „słyszę, ale nie rozumiem” – jest to szczególnie zauważalne w dużych pomieszczeniach, w pogłosie, czy choćby lekkim hałasie. Dzięki pętli indukcyjnej wzrasta komfort słyszenia oraz jakość odbieranego przez aparat słuchowy dźwięku – informuje przasnyski MDK.

 

Nabyte urządzenie będzie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie będą się odbywać imprezy organizowane przez przasnyski dom kultury, zarówno w salach, jak i w plenerze.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments