Przasnyski MDK od marca zmieni swoją siedzibę

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu wybrał najkorzystniejszą ofertę przetargową, dotyczącą remontu i przebudowy tego zabytkowego budynku. Od marca instytucja przenosi się na drugą stronę ulicy, gdzie zajmie budynek po dawnym gimnazjum.

 

Budynek Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu został wpisany do rejestru zabytków na mocy decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z lipca 2019 r. Jego przebudowa ma na celu przystosowanie pomieszczeń wewnętrznych do nowego układu funkcjonalnego oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Remont potrzebny jest również ze względu na fakt, że stan budynku z roku na rok się pogarsza.

W czasie grudniowej sesji rady miejskiej zabezpieczono środki finansowe na przebudowę Miejskiego Domu Kultury i ogłoszono po raz drugi przetarg. Pod koniec stycznia 2022 roku odbyło się otwarcie ofert. Do udziału w przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – przedsiębiorstwo RemBud z Przasnysza. Komisja przetargowa po analizie oferty zdecydowała się na jej wybór.

 

Dyrekcja przasnyskiego MDK-u poszukiwała miejsca, gdzie mogłaby się przenieść na czas remontu budynku. Wybór padł na dawne Gimnazjum Katolickie mieszczące się na terenie przasnyskiej „Fary”.

– Nie mamy podpisanej jeszcze umowy na najem lokalu, ale jesteśmy przed jej podpisaniem. Prawdopodobnie od 1 marca 2022 roku siedzibą Domu Kultury będzie budynek Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu – informuje Magdalena Król-Piórkowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
2 lat temu

Czy kwota zaplanowana na remont MDK zawiera także koszt najmu budynku zastępczego na czas remontu?

Last edited 2 lat temu by Jamal
Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  Jamal

Taaaaaa, i pensje pracowników na najbliższe 10 lat remontu.

Wiesiek
Wiesiek
2 lat temu
Reply to  Konował

Próbowałeś zwolnić pracownika ze stałą umową o pracę? Nawet nie wiesz ile to problemów…

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Jamal

Ważniejsze jest to,czy zaplanowana kwota na remont MDK wystarczy?Sama sala widowiskowa to ogrom pieniędzy.Oby zdołali to skończyć.Zacząć to nic,ale skończyć to już moim zdaniem graniczy z cudem.Oby burmistrz dał radę .Bo może być potem inny burmistrz i w oczach mieszkańców Przasnysza zostanie nieudacznikiem.Ale z pustym budżetem trzeba dodać.

Ela
Ela
2 lat temu

Po co to remontować ,lepiej zburzyć i postawić coś co będzie dla mieszkańców Przasnysza ,a nie stoi ,gnije ,park ładny choć też już zaniedbany ,powinna być kawiarnia czytelnia na ciepłe,lub mroźne dni z widokiem na las ..nikt nie korzysta a pracownikom za nic płaci się pensje i to nie małe .

Bolek
Bolek
2 lat temu
Reply to  Ela

Analfabetyzm…

Ala
Ala
2 lat temu
Reply to  Ela

Ciepła i przyjemna czytelnia jest w bibliotece.

Waldek
Waldek
2 lat temu

To jest właśnie dowód niegospodarności publicznymi środkami miasta przez włodarzy Przasnysza. Mam nadzieję, że prędzej niż później będziecie żałować swojej decyzji. Ten remont, to jedna wielka porażka.

Grażyna
Grażyna
2 lat temu

Nowy zastępczy lokal kosztuje , wynajem ogrzewanie itd.

xne
xne
2 lat temu
Reply to  Grażyna

Za wynajem parafia nie powinna brać pieniędzy , przecież ten budynek został wybudowany ze składek parafian. Moja rodzina też płaciła ustalone składki przez śp.Proboszcza Tadeusza Niestępskiego. Opłaty licznikowe trzeba płacić.

michał
michał
2 lat temu

Lokal nie zostanie wynajęty za co łaska lub bóg zapłać?

Jalo
Jalo
2 lat temu

Sprostowanie dotyczące wynajmowanego budynku na czas remontu- nie jest to dawne Gimnazjum Katolickie tylko Gimnazjum Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. 🙂