Przasnyski Maraton Fitness ma pomóc małej Ninie!

Jak wcześniej informowaliśmy 11 marca 2018 r. w przasnyskim OSIR odbędzie się Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet. Poza wieloma atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów odbędzie się również  zbiórka środków finansowych na leki oraz leczenie malutkiej Niny Dęby. 

Zbiórkę będzie można zasilić symboliczną kwotą lub wesprzeć Ninę zakupując lek o nazwie KREON Travix 150 mg kapsułki dojelitowe 50 sztuk (lek dostępny bez recepty) i przynosząc go na maraton. Ruszają również licytacje przez stronę na fb, gdzie jest do wylicytowania wiele atrakcyjnych rzeczy.  Licytacja

Kilka słów o samej Ninie:

Nasza córka urodziła się 2.02.2017 r. Przez pięć tygodni żyliśmy jak w bajce. To były wspaniale chwile. Od teraz tworzyliśmy przecież prawdziwa rodzinę. Pewnego dnia zadzwonił telefon z informacją, że mamy stawić się w Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym. Szok. Niedowierzanie. Strach. Nadzieja. Obecnie Nina ma rok. Jeszcze daleka droga przed nami. Dzięki wsparciu innych rodziców wiemy, że musimy mówić o tej chorobie. Odpowiadać na pytania. Nieustannie powtarzać, że mukowiscydoza nie zaraża, jak niebezpieczne dla chorego są bakterie, że córka nie może chodzić nad jezioro, że maseczka na jej twarzy w aptece czy przychodni jest po to, by nie zainfekować jej delikatnych płuc. Ale mówić jest łatwiej. Najtrudniej jest się przemóc i wyciągnąć dłoń po pomoc. Długo zastanawialiśmy się, czy zbierać 1% czy organizować zbiórkę. Namówiły nas życzliwe osoby w naszym otoczeniu (dziękujemy Karolina, Beata, Kasia). Powtarzały nam, że tak trzeba, że nie ma się czego wstydzić. Posłuchaliśmy. Mamy mnóstwo obaw. Dlatego Kochani dziękujemy za każde udostępnienie, za każde dobre słowo, za każdy uśmiech bez tego byłoby nam o wiele trudniej. Jeśli macie czas, wolę, chęć, to zapraszamy Was do udziału w licytacjach z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na leki oraz leczenie naszej córeczki. Zapraszamy też do przyjścia do OSiR 11 marca na godzinę 16.00,  przyjdźcie porozmawiajcie z nami. Miło będzie Was wszystkich zobaczyć i poznać. – mówi mama Niny, Justyna Dęby.

Już teraz zapraszamy do licytacji na rzecz malutkiej Niny oraz na Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet 11 marca.

nina dęby

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments