Przasnyska tężnia uległa awarii. Obecnie jest nieczynna

Uwaga awaria! Tężnia nieczynna do odwołania – taka informacja pojawiła się na przasnyskim urządzeniu. Zapytaliśmy burmistrza o przyczyny awarii.

 

Temperatura powietrza była na tyle sprzyjająca, że władze miejskie zdecydowały się uruchomić przasnyską tężnię jeszcze przed majówką. Wcześniej urządzenie przeszło konserwację.

Tężnia w tym roku nie działała długo. Obecnie jest wyłączona z użytkowania. Powodem jest awaria. Zapytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego, czy znana jest już możliwa przyczyna usterki.

– Mamy zbyt duże ubytki w zbiorniku na solankę. Musimy to sprawdzić – wyjaśnił i dodał, że tężnia nie jest już objęta gwarancją.

Tężnia solankowa w Przasnyszu na skwerze przy ul. Orlika została wybudowana w 2020 roku. Do użytku została oddana 8 października 2020 roku. Budowa tężni kosztowała 200 000 zł.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuracjusz
Kuracjusz
30 dni temu

Flagowa inwestycja, ciekawe czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile dni działała od początku jej istnienia

Tolek
Tolek
30 dni temu
Reply to  Kuracjusz

Śmiech na sali,dziadostwo zrobione i tak tam solanki nie było czuć, byłem i widziałem to cudo niesprawne

Wybory niedługo
Wybory niedługo
30 dni temu
Reply to  Kuracjusz

Historia tej flagowej inwestycji jest krótka i wszystkim dobrze znana: albo jest w niej pleśń i mech, albo stoi rozj€*@n@.

Czekamy na kolejne!

Tomasz
Tomasz
29 dni temu

Już jest kolejna „trafiona” inwestycja,nawet nie trzeba zdejmować okrycia wierzchniego i najlepiej jeśli będzie to garnitur…Basen w Przasnyszu (!)

Korsarz
Korsarz
30 dni temu

Czy oni nieudaczniki coś potrafią? Niech jadą do Mławy przy stacji PKP stoi tężnia z prawdziwego zdarzenia aż szczypie gardło od solanki

Edek
Edek
28 dni temu
Reply to  Korsarz

A ty jedz do Norwegii

Aaa
Aaa
30 dni temu

Do tej pory woda była z wodociągów , było widać jak węże leżą i wodę sie uzupełnia .Teraz dolali trochę solanki to instalacją się zbuntowała

Twoja Stara
Twoja Stara
30 dni temu

Najważniejszy jest serwis takich instalacji, powinien być rozpisany przetarg na budowę i serwis Tężni.

Janusz
Janusz
30 dni temu

Przymrozki były pewnie woda w rurkach zamarzła i pękły. Pewnie ktoś nie spuścił wody. Tak samo pewnie będzie z basenami . Ja daję 2 miesiące pływania. A później pewnie brudy i bakterie bo będzie za darmo. Inwestycja na rynku pewnie tak samo bo albo nie podleją albo zadepczą te niby krzaczki. W dodatku kto to zaplanował przejść tam nie można od słupka do ziemi kilkadziesiąt centymetrów. Stojaki na rowery tak stoją że rower musi stać w krzaczkach. Póki nie zmieni się ten Meksyk w mieście nic tu ciekawego nie będzie

Ekolog
Ekolog
30 dni temu

Bardzo dobrze! Przynajmniej nie marnuje się woda, za którą wszyscy przecież musimy zapłacić w rozliczeniach. Mam nadzieję, że tężnia nie będzie się nadawać do naprawy. Korzysta z niej kilkanaście osób a płacą wszyscy. Tak samo jak za podlewanie niepotrzebnych nasadzeń kwiatków i krzewów. Za chwilę zaczną kosić trawniki!!! Zgroza!!! Już się tego nie robi w cywilizowanym świecie! Zakładajmy kwietne łąki i pozostawmy je samym sobie!!! Firmy, któe wygrały przetargi i za chwilę będą chciały się wykazać niszcząc do gołej ziemi trawę i różne żyjące w niej zwierzęta, niech lepiej zamiotą w to miejsce ulice!!! Ludzie! Obudżcie się wreszcie! Susza jest… Czytaj więcej »

Gość
Gość
30 dni temu

Taka droga inwestycja i krótka gwarancja ?

Kazio
Kazio
30 dni temu

Zeschnięte iglaki uzupełniają ” radość” z tężni

Zenek z Przasnysza
Zenek z Przasnysza
30 dni temu

No ręce opadają na tych naszych „intelektualistów” z UM z szeryfem na czele.Św. Stanisławie Kostko, chroń Przasnysz przed zgubą.

Cierpliwy
Cierpliwy
30 dni temu

Jak to zepsuta??? przecież jeszcze nie była uruchomiona. trzy lata chodziłem aby się inhalować i wiecznie zepsuta co to za badziew???

Dudek
Dudek
29 dni temu

Ktoś powinien za to”beknąć”, tyle kasy, działała b b słabo, prawie codziennie tam przechodzę. O zgrozo!

Olek
Olek
29 dni temu

Ktoś powinien za to „beknąć”, toż ona bardzo słabo działała, rzadko. Prawie codziennie tam przechodzę.Takie pieniądze na taki czas. Toż to wielki „G”.