Przasnyska skarbówka przygląda się branży weselnej. Wszczęto postępowania wobec kilku podmiotów

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Urząd Skarbowy w Przasnyszu wzywa pary, które w poprzednich latach brały ślub, do składania wyjaśnień. Skarbówka pyta między innymi o to ilu gości bawiło się na weselu, ile kosztował fotograf i kamerzysta oraz o to ile wziął didżej lub zespół. Doniesienia zweryfikowaliśmy u źródła.

 

Tym razem weselnym rozliczeniom postanowił przyjrzeć się Urząd Skarbowy w Przasnyszu. Pary, które wiele miesięcy po ślubie muszą szukać starych faktur i umów, mogą być zdziwione. W jeszcze większe osłupienie wpadają weselnicy, którzy muszą tłumaczyć urzędnikom gdzie i kiedy bawili się na ślubie przyjaciół i rodziny. Tymczasem odmowa współpracy z organem podatkowym może słono kosztować.

Z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez naszą redakcję, wynika, że przasnyska skarbówka prowadzi postępowania przygotowawcze przeciwko zespołom muzycznym, didżejom, fotografom i właścicielom sal weselnych, przesłuchując w tym celu świadków. Postanowiliśmy zweryfikować te doniesienia u źródła.

 

Udało nam się potwierdzić, że działania, dotyczące zwalczania szarej strefy, są faktycznie prowadzone w Przasnyszu. Jak poinformował nas urząd skarbowy, zgodnie z przepisami, organy podatkowe mają prawo weryfikować wywiązywanie się z obowiązków podatkowych wszystkich podatników. Kwestie te dotyczą również podmiotów, prowadzących działalność związaną z obsługą imprez weselnych np. wynajmem sali bankietowej, zespołów muzycznych, kamerzystów czy fotografów.

Postępowania dotyczące nieprawidłowości podatkowych w tym zakresie prowadzone są w stosunku do kilku podmiotów i dotyczą m.in. niewykazania osiągniętego dochodu czy obrotu, nieewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych czy stosowania niewłaściwej stawki VAT. Dlatego, wobec takich podmiotów mogą być prowadzone czynności sprawdzające czy dowodowe w formie przesłuchań świadków. Za uchylanie się od obowiązków podatkowych  grożą kary, wynikające z kodeksu karnego skarbowego – potwierdziła w imieniu przasnyskiego Urzędu Skarbowego st. rew. Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sylwia
sylwia
20 dni temu

Najwyższy czas. Chyba jedyna branża, któa 90% dochodzów ukrywa.

OSTRA
OSTRA
20 dni temu

A KTO PO CZASIE PAMIĘTA JAKIE BYŁY KOSZTY…..,👎😄🤔

Róża
Róża
20 dni temu

widocznie zabrakło na podwyżki i premie, a przecież nie mogą czuć się gorsi od milicji czy rządu. Tamci łupia obywateli gorzej niż Ondraszek

Konowal
Konowal
20 dni temu

Nareszcie. Podatki należy płacić. Zwykły szarak płaci. Polecam sprawdzić czy obsługa wesel ma jakiekolwiek umowy o pracę, książeczki sanepidowskie. Trzymam kciuki za skarbówkę.

rob
rob
20 dni temu

I od razu niech się za branżę kościelną wezmą

Stefan
Stefan
20 dni temu
Reply to  rob

OCZYWIŚCIE, ŻE KANCELARIE PARAFIALNE, ORGANIŚCI ITP RÓWNIEŻ DO KONTROLI BO TAM DOPIERO JEST ZŁO. ONI ŚMIEJĄ SIĘ GŁUPIM LUDKOM W OCZY I RŻNĄ KASĘ JAK CHCĄ. DOSYĆ TEGO Q2!

Maxx
Maxx
20 dni temu
Reply to  Stefan

W niedzielę do kościółka a od poniedziałku do soboty „ci czarni złodzieje i pedofile”. I tak się żyje się spokojnie w tym pięknym mieście.

Stefan
Stefan
19 dni temu
Reply to  Maxx

Co głośno piszę, to i głośno mówię.Nie należę do grupy ludzi opisanych przez Maxx. Dixi

Klara
Klara
18 dni temu
Reply to  rob

Dokładnie jak wszyscy to wszyscy niech podatki płacą, a teraz podatek od kolędy też by dziurę w budżecie załamał, mandaty za przekraczanie limitu na mszach,. U. S. Kasa leży i czeka 😁

Alek
Alek
20 dni temu

Powoli brakuje na rządowe rozdawnictwo, patologii dają, to ludziom pracującym trzeba zabrać…

Konowal
Konowal
20 dni temu
Reply to  Alek

Jeśli ci pracujący płacili uczciwie podatki to nie mają się czego obawiać 😂 a jeśli się fakturek nie wystawiało albo lewe korekty robiło to jak to nazwać? Złodziejstwo po prostu. 😂 A później się dziwimy że taki i owaki ma chałupę za 5 milionów i samochody każdy po pół miliona, a samorządy nie mają na podstawowe remonty.
I tylko utyskiwanie że rząd źle robi, miasto nie daje.

Konowal
Konowal
20 dni temu
Reply to  Alek

Jeśli ci pracujący płacili uczciwie podatki to nie mają się czego obawiać 😂 a jeśli się fakturek nie wystawiało albo lewe korekty robiło to jak to nazwać? Złodziejstwo po prostu. Oszukiwanie na podatkach to właśnie patologia. Przez oszustów Państwo musi pomagać(rozdawać).😂 A później się dziwimy że taki i owaki ma chałupę za 5 milionów i samochody każdy po pół miliona, a samorządy nie mają na podstawowe remonty.
I tylko utyskiwanie że rząd źle robi, miasto nie daje.

Ait
Ait
20 dni temu
Reply to  Konowal

Chyba siedzisz w urzędzie i innym zazdrościsz bo żal dupę ściska. Weź się do roboty uczciwej to i ty będziesz miał. Bo narazie to myślenie urzędnika który zabrał by ostatnią koszulę.

Konowal
Konowal
19 dni temu
Reply to  Ait

Eee, po prostu uczciwie płacę podatki, i oczekuje tego od wszystkich. Oszustom mówię zdecydowanie NIE.
Ty pewnie na prywatnym? 🙂

Ait
Ait
19 dni temu
Reply to  Konowal

Tak prowadzę działalność i się tego nie wstydzę, płacę podatki i też oczekuję tego od innych, aczkolwiek podatki w sferze budżetowej to jest przelewanie z pustego w próżne.

Konowal
Konowal
19 dni temu
Reply to  Ait

i rusza Cię gdy wyrażam dezaprobatę dla oszustwa i wyzysku?

Ait
Ait
19 dni temu
Reply to  Konowal

Poprostu nie oceniam wszystkich jako złodzieji i oszustów. Traktowanie wszystkich jak złodzieji i oszustów to sposób myślenia rodem z komuny, może trzeba dać tym osobom możliwość naprawienia szkody, a nie od razu zniszczyć tych ,, okropnych przestępców”.

Konowal
Konowal
17 dni temu
Reply to  Ait

Czym Skorupka za młodu nasiąknie… Itd. itp.
nikt nie mówi że wszyscy kradną, ale jak mówisz, złodzieje powinni naprawić szkodę.
Z pewnością są tacy co kradną, wystarczyłoby zrobić kilka zakupów kontrolowanych i sprawdzić ubezpieczenie pracowników.

Obywatel
Obywatel
20 dni temu
Reply to  Alek

Solidarny z pracującymi 👊

Man
Man
20 dni temu

Ceny wzrosną za wesela bo zapłaci za rejestracje kapeli klient a nikt inny. Oczywiście to samo dotyczy każdej usługi związanej z tą branżą…szkoda tylko, że Urząd Skarbowy nie zainteresował się czy ksiądz biorąc pieniądze za ślub w kościele rozlicza się w jakiś sposób?

Konowal
Konowal
20 dni temu
Reply to  Man

Tłumaczenie: okradnę państwo bo inaczej cena wzrośnie. No dobroczyńcy się znaleźli. Okradają państwo i społeczeństwo żeby klient miał taniej.

A parafia to ryczałtem płaci od liczby głów

Stach
Stach
20 dni temu
Reply to  Konowal

Kiedyś unikanie opodatkowania uważałem za złe, ale dzisiaj kiedy PiS moje pieniądze z podatków wyrzuca w błoto (np. wybory kopertowe) lub rozdaje nierobom i patologii myślę o sobie jak o frajerze, który za to płaci. Dobrze, że nigdy nie głosowałem na pis, bo byłbym frajerem do kwadratu

Konowal
Konowal
19 dni temu
Reply to  Stach

A skąd się bierze patologia? Do pracy na czarno na iść? I pewnie chodzi 🙂 i dochodu nie ma, bo na czarno. Więc pomoc się należy 🙂 proste.

Ait
Ait
20 dni temu
Reply to  Konowal

A podobno wystarczyło nie kraść. Przepieprzyliscie pieniądze a teraz w imię prawa o kraść jeszcze więcej ludzi. Bo wam się należy.

Maxx
Maxx
20 dni temu
Reply to  Man

Oni już brali na podatki tylko nie docierały tam gdzie trzeba. Ogólnie to po co komu ten teatrzyk? kupić kilka dobrych płyt, wynająć nagłośnienie i zrobić zabawę bez szopek i upokarzania na oczepinach.

Teresa
Teresa
20 dni temu

A kto podpisywał umowy z firmami zarejestrowanymi w bazie DUNS jako urzędy skarbowe czy izby skarbowe, które bez tych umów łupią ludzi???

Grzegorz
Grzegorz
20 dni temu

Wkoncu może ktoś zaimie się cennikiem w kościele w końcu też biorą po 2 tys. Za udzielenie slubu a nie dają faktury VAT. Młodym

Konowal
Konowal
19 dni temu
Reply to  Grzegorz

A po co faktura VAT jak usługa zwolniona z VAT?

Jan
Jan
19 dni temu
Reply to  Konowal

Nie usługa tylko posługa a jak posługa to za free. Tak bynajmniej tłumaczy Papież Franciszek. Jak jest naprawdę, to wszyscy dobrze wiemy.