Przasnyska Pracownia Batiku Mamut skończyła 15 lat [FOTO]

Pracownia batiku „MAMUT” działa w ramach Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu od 2006r. Stworzona została i jest prowadzona przez Tomasza Jakubowskiego. Rozpoczęło się od eksperymentów i prób. Potem zaczęły się pojawiać prace, które po raz pierwszy zaprezentowane zostały w Parku Miejskim podczas Dni Przasnysza 2006. W tym roku przasnyski „Mamut” obchodzi 15 – lecie istnienia.

 

Grupę artystyczną Pracowni Batiku MAMUT tworzy obecnie kilkanaście osób zaangażowanych w działania związane z batikiem oraz inne przedsięwzięcia kulturalne. Pracownia posiada i rozwija trzy kolekcje prac („Muzycy w batiku”, „Ikona-Batik-Inspiracje” oraz „Kompozytorzy”), które prezentowane były dotychczas w Przasnyszu, Szreńsku, Lublinie, Warszawie, Serocku, Ciechanowie, Chorzelach, Mławie, Żurominie, Lidzbarku, Pawłowie Kościelnym, Makowie Mazowieckim, Opolu, Srebrnej Górze, Kutnie, Nowosybirsku, Tucholi, Wrocławiu, Wilnie, Zambrowie i Ostrowi Mazowieckiej. Łącznie, biorąc pod uwagę, że w niektórych z tych miast zbiory batików wykonanych w Przasnyszu były prezentowane kilkakrotnie, daje to kilkadziesiąt  wystaw i prezentacji.

 

10 lipca 2021r. w Klubie Otwartego Umysłu w Przasnyszu odbyła się specjalna wystawa podsumowująca piętnaście lat działalności pracowni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments