Przasnyska Policja zabezpieczyła sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu ujawnili i zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z przasnyskich lokali. Zgodnie z Kodeksem karno – skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom, poza wysoką grzywną, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu pracowali nad sprawą lokalu, w którym mogły znajdować się nielegalne automaty do gier.

– Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się i w jednym z lokali na terenie miasta Przasnysz natrafili na sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy dla potrzeb postępowania karno – skarbowego, jakie będzie się toczyło w tej sprawie – informuje Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.  W myśl ustawy, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia posiada automat do gier podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldo
Waldo
1 miesiąc temu

A co z pozostałymi lokalami? Nie wierzę że policja o nich nie wie.

Czarny
Czarny
1 miesiąc temu

Przecież jest jeszcze kilka lokali , chociażby ten przy kantorze . Z tego co mi wiadomo nie tylko tym się zajmują .

moga
moga
1 miesiąc temu
Reply to  Czarny

likwidują tylko konturencję