Przasnyska Policja ostrzega! Uwaga na oszustów.

Przasnyska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie zamieszkujące. Prosimy, aby nie ufać nieznajomym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzanie powodu ich wizyty w firmie, w której jak deklarują pracują. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń ,prosimy o szybki kontakt z Policją pod numerem 112.

Zalecamy czujność i rozwagę. Zamykajmy drzwi do swoich mieszkań i klatek schodowych. Nie wpuszczajmy do mieszkania nieznanych nam, nawet bardzo miłych i uczynnych osób. Sprawcy kradzieży bezwzględnie wykorzystują ufność oraz podeszły wiek poszkodowanych.

Pamiętajmy! Kontrole, przeglądy instalacji są wcześniej przez administrację budynków ogłaszane. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości nie wpuszczajmy obcych do mieszkania i zaproponujmy ponowną wizytę w innym terminie. W tym czasie można sprawdzić instytucję i powiadomić Policję. Niepotrzebnie nie narażajmy się na utratę często całego dorobku życia.

Dbanie o bezpieczeństwo osobiste w życiu codziennym nie wymaga radykalnych zmian w naszych codziennych zwyczajach. Chodzi raczej o to, aby nauczyć się rozpoznawać zagrażające nam sytuacje i umieć odpowiednio się w nich zachować.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
4 lat temu

W Pułtusku starsza Pani wyrzuciła 22 tysiace z okna oszustowi podajacemu sie za Policjanta