„Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa” zaprasza na spływ kajakowy

17 czerwca odbędzie się Rodzinny Spływ Kajakowy Rzeką Marózką. Jego organizatorem jest „Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa”. Trwają zapisy.

 

Stowarzyszenie „Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa” zaprasza mieszkańców 17 czerwca w godzinach od 8.00 do 17.00 do udziału w Rodzinnym Spływie Kajakowym Rzeką Marózką.

Rzeka Marózka to lewy dopływ Łyny, największej rzeki na Warmii. Przepływa ona przez jeziora Lubień, Mileno, Maróz, Pawlik oraz Święte, a na koniec wpada do jeziora Kiernoz Wielki, przez które przepływa Łyna.

Marózka jest jedną z najpiękniejszych rzek w tym regionie o bardzo płytkiej oraz przejrzystej wodzie, co pozwala na obejrzenie podczas spływu kajakowego jej przepięknego wodnego świata pełnego roślinności i ławic ryb.

 

– Pływaliście już rzeką Marózką? Jeśli nie, będzie wkrótce okazja. Zapraszamy do przemyślanych zapisów. Liczba miejsc ograniczona – informują organizatorzy spływu.

Wynajem zarówno kajaków, jak i poczęstunek sponsoruje Miasto Przasnysz. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach zadana publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym „Aktywna profilaktyka 2”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments