Przasnyska odsłona międzynarodowego konkursu matematycznego Naboj. Zwyciężyła drużyna z SP nr 1

W piątkowe przedpołudnie w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych. Wzięli udział w przasnyskiej odsłonie międzynarodowego konkursu matematycznego Naboj.

 

Do rywalizacji w Przasnyszu zgłosiło się łącznie siedem szkół: wszystkie trzy placówki z Przasnysza, a także szkoły podstawowe z Czernic Borowych, Nowej Krępy, Rzęgnowa i Chorzel.

– Warto jednak dodać, że większość szkół wystawiła po 2 zespoły, dlatego łącznie startowało aż 11 ekip – informuje Liceum.

Przez dwie godziny 4-osobowe zespoły rywalizowały w tempie rozwiązywania zadań. Wygrywała ta ekipa, która w ciągu 120 minut rozwiąże więcej zadań z tej samej puli.

W konkursie najlepsi okazali się młodzi matematycy z SP nr 1 z Przasnysza. Drużyna występowała w składzie: Mateusz Wielechowski, Laura Sachmacińska, Franciszek Makowski, Jakub Olewnik.

Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych: Oliwia Grabowska, Lena Dzielińska, Julia Embros, Bartosz Rzepliński.

Trzeci z kolei, byli uczniowie drugiego zespołu z SP nr 1 startujący w składzie: Aleksandra Grabowska, Aleksandra Stefańska, Barbara Ładewska, Weronika Krajewska.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments