Przasnyska Jadłodzielnia w nowej odsłonie

Przasnyska Jadłodzielnia zniknęła na chwilę, lecz już jest z powrotem. Przeniesiona została na drugą stronę ulicy Świerczewo.

 

W związku z pracami jakie odbywają się na prywatnej działce przy ulicy Świerczewo, Jadłodzielnia została przeniesiona na drugą stronę ulicy. Dzięki temu wciąż wszyscy możemy kontynuować ideę dzielenia się posiłkiem.

Wolontariusze przypominają, że to wyjątkowe miejsce jest w Przasnyszu bardzo potrzebne, a osób, które z jadłodzielni korzystają nie brakuje.

– Szczególnie w tym świątecznym okresie pamiętajmy o innych. Pamiętajmy o tych, którzy nie zasiądą do bogato zastawionych stołów, którzy nie mają możliwości skosztować wigilijnych potraw… pamiętajmy w tym czasie, że mamy tę moc, aby to zmienić – przekazują i zachęcają każdego mieszkańca do dzielenia się żywnością, której już nie potrzebujemy.

Niezmiennie najważniejszą obowiązującą zasadą jadłodzielni, jest ta, że przynosimy produkty, które moglibyśmy sami zjeść, a więc takie, które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia (należy spożyć do…) i zapakowane. Mogą to być zarówno produkty gotowe, o których wiemy, że nie damy rady ich zjeść, jak i wyroby własne, np. ciasta, zupy, itp. Te należy starannie zapakować, nakleić opis potrawy i koniecznie datę przygotowania.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Kaszubowski
Piotr Kaszubowski
2 miesięcy temu

Szkoda tylko, że przy okazji z krajobrazu miasta zniknął jeden z najładniejszych domów drewnianych.