Przasnyska debata społeczna o bezpieczeństwie.

04 marca br.  w godz. 17:00 – 19:00 w Sali Miejskiego  Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się debata społeczna z udziałem Wojewody Mazowieckiego  Jacka Kozłowskiego, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Cezarego Popławskiego, Starosty Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego,  Burmistrza Miasta Przasnysz Waldemara Trochimiuka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu insp. Zbigniewa Listwona.

Przybyli na debatę mieszkańcy powiatu,  zaproszeni goście oraz policjanci  wspólnie omawiali zgłaszane problemy, celem wypracowania  optymalnych  rozwiązań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa .

Komendant Powiatowy  Policji insp. Zbigniew  Listwon w swojej prezentacji przedstawił   uczestnikom  wnioski  z poprzedniej  debaty,  oraz  sposób ich realizacji  przez Policję, a także  stan zagrożenia przestępczością na terenie powiatu .  Następnie mieszkańcy  zgłaszali swoje uwagi i propozycje odnośnie poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu przasnyskiego  m.in. zwrócono uwagę na nadmierną prędkość  kierowców  w miejscowościach Bogate i Dobrzankowo oraz na ul. Baranowskiej w Przasnyszu.  Uczestnicy debaty  wielokrotnie  zwracali uwagę na konieczność budowy chodników i ścieżek rowerowych, celem poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przybyli na debatę przedstawiciele lokalnej społeczności mogli,  wypełniając anonimową ankietę, wyrazić swoje zdanie odnośnie efektywności pracy przasnyskich  policjantów  oraz poziomu  poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Z ankiety policjanci dowiedzą się , co na ten temat sądzą mieszkańcy. Wnioski i propozycje przedstawione w trakcie debaty będą  przekazane do szczegółowego rozpoznania i  dalszej realizacji.


Autor: E.Ś/E.N

KPP w Przasnyszu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments