Przasnyska biblioteka zaprasza na spotkanie z Igorem Brejdygantem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza mieszkańców do wzięcia udział w spotkaniu z Igorem Brejdygantem.

 

Igor Brejdygant jest znanym pisarzem, scenarzystą oraz reżyserem. Urodził się w 1971 r. w Poznaniu. Jest synem aktora Stanisława Brejdyganta i Neli Obarskiej, primadonny Operetki warszawskiej, a także starszym bratem przyrodnim Krzysztofa Zalewskiego. Studiował na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi

Napisał scenariusze m.in.do „Zbrodni” (reż. Greg Zgliński),”Prostej historii o morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik),”Palimpsestu” (reż. Konrad Niewolski) oraz „Paradoksu” (reż. Greg Zgliński, Borys Lankosz i Igor Brejdygant). W cyklu „Szaleńcy Pana Boga” zrealizował dokumenty „Bracia”, „Kazanie nad czarną rzeką” i „Latawiec”.

Jak pisze o sobie na swojej stronie: „Ostatnio sprawa się nieco skomplikowała i od dwóch lat jestem też trochę pisarzem. Pierwszy był Paradoks czyli wciąż pozostawałem w kręgu zainteresowań filmowych, ale już tegoroczna Szadź filmowa nie jest – przynajmniej póki co. Oczywiście sposób widzenia świata, opowiadania również nadal pozostaje częściowo filmowy. Najpierw widzę obrazy, potem z mozołem rzeźbię je w słowach”.

Spotkanie autorskie odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 17.00 w budynku głównym w ramach Nocy Bibliotek.

Jest ono dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Miejska Biblioteka Publiczna prowadzi zapisy telefoniczne pod nr 502 087 037, mailowe pod adresem mbp.przasnysz@gmail.com oraz osobiste w oddziale.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Pamiętam, jak senator wital z kwiatami Barcisia. Tego samego, który po dobrej zmianie jedzie rowno.
Ciekawe, czy tym razem odrobi lekcję, czy też z Czerepachem będą witać Igora jak bohatera 😅😅.