Przasnyska biblioteka zaprasza na spotkanie z Adamem Wajrakiem

Adam Wajrak, autor książek o tematyce przyrodniczej i działacz na rzecz ochrony przyrody odwiedzi przasnyską bibliotekę. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 13 czerwca.

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza w czwartek, 13 czerwca na spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem, autorem artykułów i książek o tematyce przyrodniczej, a także działaczem na rzecz ochrony przyrody.

Adama Wajrak – ekolog i dziennikarz. Zajmuje się tematyką przyrodniczą, szczególnie dzikimi zwierzętami oraz wpływem człowieka na ich środowisko naturalne. Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej na jednej ze śród puszczańskich polan w Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. Adam Wajrak często angażuje się w akcje mające na celu ochronę przyrody, w 2006 roku zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy. Otrzymał wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005 r.). Adam Wajrak był jednym z 37 laureatów i jedynym z Polaków w tym gronie.

Spotkanie autorskie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem tel. 502 087 037 lub osobiście w Oddziale dla Dorosłych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imie
imie
5 dni temu

niedawno jakiś kolorowy zabił 21 letnego żołnierza broniącego granicy przed inwazją murzynów i arabów. przedwczoraj murzyn skakał po samochodzie w warszawie. wszędzie pełno kolorowych, którzy mają IQ od 70 do 80. Na zachodzie ludzie boją się wychodzić z domów, czy korzystać z komunikacji publicznej. Każdy kto był w DE, w Szwecji, w Belgii, Francji itd., wie o czym piszę. Tymczasem ten bałwan Wajrak: Uchodźcy na polsko-białoruskiej granicy. Jak można im pomóc? – Dzień Dobry TVN Jako że pracuję i nie mogę zauczestniczyć w spotkaniu z tym bałwanen, czy ktoś może go zapytać czy on naprawdę nie wie że wskutek również… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 dni temu
Reply to  imie

Zapomniałeś wspomnieć o naje*anym Polaku, co kilka dni temu rzucił się na premier Danii 😅😅😅

imie
imie
5 dni temu
  1. Cieszę się że oznaczasz sprawców przestępstw wg narodowości, z czego możemy wyciągnąć wniosek że na zachodzie większość przestępstw popełniają murzyny i araby.
  2. z faktu ze jeden Polak popełnił przestępstwo nie wynika jednak że mamy zgodzić się na import milionów murzynów i arabów do PL – zgoda?