Przasnyska biblioteka przyjazna rowerzystom!

Przy budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu stanął stojak na rowery, gdzie miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie przypiąć swoje jednoślady. Na tym marzenia bibliotekarzy się nie kończą.

 

Mała rzecz a cieszy! Biblioteka wychodzi naprzeciw potrzebom rowerzystów i przy bocznym wejściu do biblioteki (biała furtka) ustawiła stojak na rowery, który ułatwia czytelnikom parkowanie ich jednośladów. Na tym plany związane z udogodnieniami dla mieszkańców się nie kończą. Wiemy, że na liście bibliotekarskich marzeń, życzeń i planów jest zainstalowanie wrzutni do książek, przeznaczonej dla moli książkowych, którym brakuje czasu, aby oddać pożyczone publikacje w godzinach otwarcia biblioteki. Chodzi o zainstalowanie tzw. wrzutomatu, czyli samoobsługowej skrzynki do zwrotu książek, która będzie dostępna przez całą dobę – również w niedziele i święta.

– Taka wrzutnia kosztuje niemało. Szukamy programu, z którego można dostać dotację. Chcemy także w porozumieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną przystosować naszą letnią czytelnię i zamienić ją w kameralną scenę letnią, gdzie będzie można organizować wydarzenia na powietrzu w lepszych warunkach niż teraz. Takie mamy plany w związku z pandemicznymi czasami – poinformowała dyrektor najlepszej książnicy na Mazowszu Małgorzata Sobiesiak.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MARIA
MARIA
2 lat temu

,,poinformowała dyrektor najlepszej książnicy na Mazowszu Małgorzata Sobiesiak”
Najlepsza książnica? Trochę skromności

Małgorzata Sobiesiak
Małgorzata Sobiesiak
2 lat temu
Reply to  MARIA

Tytuł „Najlepsza Biblioteka w województwie mazowieckim” w rankingu bibliotek Instytutu Książki i dziennika „Rzeczpospolita” zdobyty przez naszą instytucję w roku 2018 i 2019 jest faktem. Pozdrawiamy

123
123
2 lat temu

Ksiądz poświecił?