Przasnyscy żołnierze podsumowali zmagania sportowe

13 grudnia w ramach uroczystego apelu dokonano podsumowania współzawodnictwa sportowego na szczeblu 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

– Pomimo wciąż panującej sytuacji epidemicznej na terenie kraju żołnierze przasnyskiego Ośrodka aktywnie uczestniczyli w zmaganiach sportowych w następujących konkurencjach: tenis stołowy, biegi na orientację, biegi przełajowe, wielobój żołnierski, pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej, strzelanie z pistoletu wojskowego oraz karabinka, a także pływania – informuje 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu.

Do ogólnej punktacji wzięto pod uwagę reprezentowanie przasnyskiej jednostki wojskowej w zawodach sportowych na szczeblu 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Uzyskano następujące wyniki:

  1. miejsce – centrum operacyjne;
  2. miejsce – kompania rozpoznania radiowego bWE;
  3. miejsce – kompania dowodzenia.

– To właśnie sprawność fizyczna jest jednym z czynników decydujących o gotowości żołnierza do podjęcia działania. Dbając o zachowanie wysokiego stopnia sprawności fizycznej co roku organizujemy współzawodnictwo sportowe na szczeblu ośrodka. Uważam, że żołnierz nigdy nie będzie stawiał czoła zagrożeniom w komfortowych warunkach, dlatego fakt, że im więcej wyleje potu na treningach przełoży się na łatwiejsze zniesienie trudów współczesnego pola walki – powiedział dokonując wręczenia wyróżnień dowódca ośrodka płk Bogusław Postek.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments