Przasnyscy żołnierze podsumowali akcje krwiodawstwa. Zebrano ponad 220 litrów

Dokładnie 507 razy żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu brali udział w zorganizowanych i indywidualnych donacjach krwi w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca br. Łącznie oddali ponad 228 litrów krwi.

 

– Cieszę się, że żołnierze ośrodka podjęli rękawice i tak chętnie przystępują do akcji krwiodawstwa. Osiągnięty w I półroczu tego roku wynik napawa mnie optymizmem w perspektywie pokonania kolejnej granicy 400 litrów oddanej krwi. Było to główne założenie do działalności Klubu HDK Legion przy 2. ORel na ten rok. Choć jak wiadomo wiara w magię liczb czasami bywa wyśmiewana, to niekiedy jednak nie sposób w nią nie wierzyć i ja ze swojej strony wierzę i jednocześnie zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by ustanowić nowy rekord w ilości oddanej krwi w ciągu danego roku – mówił dowódca 2. ORel płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Powtórzę się stwierdzając, że krew jest niezbędna w systemie lecznictwa. Nie jest ona towarem, który można tak po prostu wyprodukować czy też nabyć. Jest niezastąpiona, a pozyskać można ją jedynie od dawcy, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim żołnierzom oraz zapraszam i zachęcam do udziału w kolejnych akcjach honorowego krwiodawstwa organizowanych przez przasnyska jednostkę wojskową. Niech łączy nas krew, która ratuje życie – podsumował.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments