Przasnyscy żołnierze oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu pamiętają o tych, którzy zginęli w Smoleńsku, a spoczywają na terenie garnizonu przasnyskiego. W dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej zostały zapalone znicze, złożone kwiaty i wystawiono posterunki honorowe przy grobach:

1. Śp. Księdza Prałata Bronisława GOSTOMSKIEGO, kapelana prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, duszpasterza Polonii w Wielkiej Brytanii,  kapelana  tamtejszego  Stowarzyszenia Polskich  Kombatantów i  proboszcza  parafii św.  Andrzeja  Boboli  w  Londynie,    urodzonego      w  Sierpcu.    Spoczywa  na Cmentarzu –  Sanktuarium Matki Bożej  Sierpeckiej  w Sierpcu.

2. Śp. Senator Rzeczypospolitej Polskiej dr Janiny FETLIŃSKIEJ, zasłużonej dla Ciechanowa, założycielki Państwowej Szkoły Zawodowej. Spoczywa na Cmentarzu Parafii św. Józefa w Ciechanowie.

3. Śp. ppor. Pawła KRAJEWSKIEGO, oficera Biura Ochrony Rządu, który wychowywał się od najmłodszych lat w Przasnyszu. To tu chodził do szkoły podstawowej i do Technikum Mechanicznego. Bardzo aktywnie działał również w przasnyskim harcerstwie. Spoczywa na Cmentarzu Komunalnym w Karwaczu.

Źródło 2. ORel Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments