Przasnyscy strażacy uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś, 2 maja 2019 r., o godz. 08.30 na placu Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W apelu uczestniczyli: Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Przasnyszu, funkcjonariusze Komendy oraz zmiany służbowe JRG.

Podczas apelu nastąpiło odegranie hymnu i podniesienie flagi państwowej. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy, który przybliżył historię polskich barw narodowych i podkreślił wagę propagowania wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

„Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia i honoruje postaci i czyny, które niegdyś doprowadziły do odrodzenia polskiej państwowości. Także i naszą strażacką tradycję wzbogaca ówczesny trud i przelana krew naszych poprzedników. Ale przede wszystkim jest to dzień, który przypomina, że możliwość suwerennego stanowienia o losach Ojczyzny niezmiennie zależy od naszych bieżących wysiłków w służbie dla Jej bezpiecznej i pomyślnej przyszłości.”

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
2 lat temu

Pięknie ?