Przasnyscy seniorzy zwiedzali Podlasie

Seniorzy z Przasnysza, biorący udział w projekcie „Radość, Kreatywność, Zdrowie: SeniorArt na wysokich obrotach – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów” 17 czerwca wybrali się na Podlasie.

 

– Zaplanowana wycieczka miała charakter rekreacyjno- edukacyjny. Zwiedzanie rozpoczęto w miejscowości Sokółka, gdzie seniorzy odwiedzi Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, a przewodniczka opowiedziała o cudzie eucharystycznym i licznych świadectwach uproszonych łask – relacjonuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Kolejnym punktem wycieczki była Cerkiew pod wezwaniem św. Aleksandra Newskiego, która należy do dekanatu Sokółka diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

– Na miejscu ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk przybliżył historię powstania Cerkwii oraz zwyczaje i obrzędy prawosławne. Kolejnym punktem wycieczki była miejscowość Bohoniki, gdzie zwiedzaliśmy meczet. Jest to jedna z dwóch czynnych świątyń muzułmańskich znajdujących się na szlaku tatarskim – dodaje przasnyski MOPS.

Seniorzy odwiedzili także Wasilkową Świętą Wodę, gdzie ks. Romuald Ciesielski odprawił mszę świętą w intencji uczestników.

– Wycieczka na Podlasie okazała się być dla wszystkich ciekawym spotkaniem z różnorodnością kultur i religii. Wspomnienia z tego wyjazdu na długo pozostaną w pamięci jej uczestników. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do ks. Proboszcza Parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu – Romualda Ciesielskiego za pomoc w organizacji oraz opiekę duchową w trakcie wyjazdu – dodaje MOPS.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
npn
npn
22 dni temu

Mało przasnyskich seniorów , a głoszą , że Miasto się starzeje No chyba ,że to wybrańcy którzy mogą brać udział w darmowych wycieczkach.

Www
Www
22 dni temu
Reply to  npn

To najbiedniejsi