Przasnyscy seniorzy tworzyli batiki na zajęciach w Pracowni Mamut

Duży napis Przasnysz, 10 prac średniej wielkości oraz 8 małych, tzw. próbników powstało w ramach zajęć z seniorami prowadzonych w Pracowni Batiku Mamut w Przasnyszu. Warsztaty odbywały się w ramach projektu poświęconego łagodzeniu skutków pandemii wśród osób 60+.

 

W sumie w Pracowni Batiku Mamut odbyło się 11 spotkań. Pierwsze warsztaty poświęcone były teorii i historii, na kolejnych seniorzy przystąpili do pracy indywidualnej pod okiem instruktora plastyki Tomasza Jakubowskiego. W rezultacie przygotowane tkaniny w procesie woskowania i farbowania, zapełniły się barwnymi kwiatami, owocami i motylami.

„Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” to projekt Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, który od kilku miesięcy jest realizowany w trzech gminach województwa mazowieckiego, w Przasnyszu, Wyszogrodzie i Bogutach-Piankach.

 

– Skierowaliśmy nasze działania do seniorów tak, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii i wykluczeniu społecznemu oraz zaproponować im wyjście z domu, spotkania, aktywność społeczną i kulturalną, pomoc psychologiczną i opiekę duchową. Przygotowaliśmy szereg interdyscyplinarnych propozycji, do których realizacji zaprosiliśmy samorządy trzech gmin. Potem będziemy chcieli sprawdzić, czy stan zdrowia i kondycja psychiczna seniorów poprawią się. Jeśli tak się stanie, to taki program będzie mógł być realizowany w każdej gminie w Polsce – mówi prof. Agnieszka Sowa-Kofta, kierownik pionu polityki społecznej w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments