Przasnyscy seniorzy trenują z Magdalena Tarczyńską

Uczestnicy projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” mają za sobą pierwsze zajęcia z Nordic Walking. Poznawali dwie techniki tej formy rekreacji.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu realizuje projekt „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”. Jego uczestnicy mają już za sobą dwa zajęcia z Nordic Walking, które poprowadziła instruktor Magdalena Tarczyńska na stadionie OSIR w Przasnyszu.

W trakcie ich trwania prowadząca zajęcia zaprezentowała uczestnikom projektu dwie techniki Nordic Walking. Pierwsza z nich – podstawowa z użyciem czterech elementów, takich jak płaski długi krok, miejsce i kąt wbijania kija, koordynacja krzyżowa oraz praca kończyny górnej. Druga technika – sportowa polega na wypuszczaniu kija i pochylaniu tułowia w przód.

 

– Trening zakończony został stretchingiem czyli zestawem ćwiczeń rozciągających mięśni w celu ich uelastycznienia oraz poprawienia ukrwienia motorycznego – informuje MOPS w Przasnyszu.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
15 dni temu

Szkoda,że tylko dla wybranych.

jana
jana
15 dni temu
Reply to  Ala

Nie widziałam ogłoszenia o naborze (: