Przasnyscy seniorzy odwiedzili miejsca kultu maryjnego

Pod koniec czerwca seniorzy z Przasnysza biorący udział w projekcie „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” wzięli udział w pielgrzymce do trzech miejsc kultu maryjnego na terenie województwa warmińsko – mazurskiego.

 

Na początku wyprawy zawitali do Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, gdzie mszę świętą celebrował proboszcz Parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, ks. Romuald Ciesielski. Następnie udali się na wspólne rozważania stacji drogi krzyżowej, po których wyruszyli w drogę do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku.

– Zapoznali się z historią klasztoru, która jest nierozłącznie związana z postacią Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, który przez blisko rok więziony był za murami tutejszego klasztoru – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Ostatnim punktem pielgrzymki była Bazylika Nawiedzenia Maryi Panny w Świętej Lipce, gdzie seniorzy mieli okazję podziwiać ruchome organy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariawici
Mariawici
1 rok temu

Ze stuletnim mariawityzmem polskim , tylko Polska specjalnoscc walczyl Watykam-stolica Kosciola dosc dlugo. Zapoczatkowala go Maria Franciszka Kozłowska. Wspólnota mariawicka działała początkowo w ramach Kościoła rzymskokatolickiego zachowując jego zwyczaje i praktyki pobożnościowe, jednak w 1906, po ekskomunice nałożonej przez papieża Piusa X na założycielkę i księdza Jana Kowalskiego, została z niego wyłączona[1]. Cytat z wikipedii pl.wikipedia.org/wiki/Mariawityzm Jezus Chrystus-Syn Bozy uczyl nas jak sie modlic do Jedynego Boga Ojca modlitwa „Ojcze nasz”. Z kolei na kazdej mszy powtarzamy wyznanie wiary nicejskie (Iznik-Turcja dzisiaj)z 325 roku  „Wierze w JEDNEGO BOGA-OJCA WSZECHMOGACEGO…” ani slowa tam nie ma o boskosci Marii i wyznawaniu jej kultu. Jezus… Czytaj więcej »

Ddd
Ddd
1 rok temu

Szkoda, że nie dla wszystkich są dotępne te atrakcje.Dla wybranych, wszędzie te same osoby.Najbiedniejsze? czy pandemia im bardziej dokuczyła niż innym seniorom?