Przasnyscy seniorzy na wyprawie do Krainy Jezior

Seniorzy z Przasnysza, którzy uczestniczą w projekcie „Aktywność społeczna i edukacyjna Seniora – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów” wybrali się na wycieczkę na Mazury.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu realizuje projekt „Aktywność społeczna i edukacyjna Seniora – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów”, który jest finansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023”. W jego ramach seniorzy z Przasnysza wybrali się na wycieczkę do Krainy Jezior.

– Po przejechaniu do Rucianej Nidy seniorzy odbyli prawie dwugodzinny rejs katamaranem po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Pan kapitan chętnie dzielił się informacjami dotyczącymi jezior Guzianka Wielka, Bełdany, Przeczka czy Śniardwy. Wszyscy mieli możliwość zobaczyć także jedną z najpopularniejszych atrakcji Rucianego – Nidy – śluzę „Guzianka I i II”, która stanowi wodne połączenie miasta Ruciane – Nida oraz jeziora Nidzkiego z pozostałą częścią szlaku żeglownego – relacjonuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Seniorzy rejs zakończyli w malowniczej miejscowości Mikolajki, gdzie udali się na obiad, a następnie swoje kroki skierowali do Galindii.

–  Tam za sprawą przewodnika seniorzy przenieśli się w czasie, by poznać krainę historycznego plemienia Galindów położonego na półwyspie u ujścia najpiękniejszej rzeki Krutyni – dodaje przasnyski MOPS.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wpz
Wpz
21 dni temu

Zdrowe kiedy chcą chore kiedy muszą.

Starość
Starość
21 dni temu
Reply to  Wpz

A może odwrotnie?

Ala
Ala
21 dni temu

Najbiedniejsi emeryci i inwalidzi z Przasnysza zostali wybrani i chociaż sobie pojeżdżą.Należy IM się.

jana
jana
21 dni temu
Reply to  Ala

Śmieszna jesteś „NAJBIEDNIEJSI” jedni i ci sami wszędzie.

Ala
Ala
21 dni temu
Reply to  jana

To był sarkazm.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
21 dni temu

Trzecia od prawej to też seniorka?🤣🤣🤣

Mieszkaniec
Mieszkaniec
21 dni temu

Na pierwszym zdjęciu.😁