Przasnyscy ratownicy medyczni dziękują za pomoc.

Ratownicy medyczni z powiatu przasnyskiego na co dzień ratują zdrowie i życie mieszkańców, a w związku z epidemią ich walka stała się o wiele bardziej ryzykowna. Wbrew zapowiedziom polityków, państwo polskie nie było przygotowane na walkę z COVID-19, bowiem od pierwszych dni brakowało podstawowego sprzętu ochronnego, mogącego zapewnić bezpieczeństwo. Stąd apele m.in. szpitali i medyków o wsparcie. Dziś ratownicy dziękują  za to, że nie pozostali sami na polu walki.

 

Jak piszą przasnyscy ratownicy, ciężko jednoznacznie stwierdzić czy epidemia COVID-19 powoli ustaje, ponieważ w ich zawodzie nadal obowiązują ścisłe procedury, korzystają z kombinezonów, maseczek, gogli i przyłbic. Doceniają jednak to, ze od kiedy napływały pierwsze informacje o zakażeniach, rząd wprowadzał codziennie nowe restrykcje, a strach narastał w oczach, społeczeństwo nie pozostawiło ich samych  na polu walki.

 

„Chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować, za wsparcie, za troskę i pomoc, którą okazaliście nam w tych trudnych momentach. Na samym początku zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl w celu zakupu sprzętów, środków do ochrony własnej, środków do dezynfekcji. Akcja przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Dzięki uzyskanym środkom mieliśmy możliwość zakupu odpowiednich masek półtwarzowych z dwoma filtrami FPP2, gogli ochronnych, okularów ochronnych oraz sprzętów do dezynfekcji ubrań” – piszą członkowie Ratownictwa Medycznego Przasnysz, kłaniając się szeregowi osób i organizacji.

 

Ratownicy szczególnie chcą podziękować: OSP Lipa, Strażakom – Ratownikom, którzy zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy pt: „Ratownicy Ratownikom”. Podziękowania płyną także do AMK Rzemieślnik – rewelacyjnej grupy fanów motoryzacji, którzy jak co roku organizują rajdy lub akcje charytatywne na terenie naszego powiatu. Ukłony dostało także Koło Gospodyń Wiejskich w Przysowach, które udzieliło ratownikom wielkiego wsparcia nie tylko w czasach epidemii, ale bezinteresowną pomoc podczas organizacji akcji #Pluszakdlaratownictwa.

 

Jednak pomagających było więcej, wśród nich samorządowcy i zwykli mieszkańcy z wielkim serduchem.

„Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu za błyskawiczne zorganizowanie izolatorium dla naszych Ratowników. Hurtownia Ania, Felo – Centrum Ogrodniczo-Rolne dziękujemy za wsparcie środkami czystości oraz do dezynfekcji rąk i powierzchni. Łukasz Skotnicki! Chłopak, który zorganizował zbiórkę masek pełnotwarzowych przeznaczonych do nurkowania z adapterami na specjalne filtry, obecnie zostają wykorzystane do ochrony dróg oddechowych podczas podejrzenia zarażenia Pacjenta wirusem. #MaskadlaMedyka – ogromne podziękowania Łukaszu !!! Serdecznie dziękujemy Pani Kindze Cesarskiej za zorganizowanie zbiórki kosmetyków i środków higienicznych, Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusławowi Postkowi za przekazanie środków ochrony indywidualnej, Wójtowi gminy Jednorożec Panu Krzysztofowi Iwulskiemu za pakiety dla naszych Ratowników, dziękujemy OUK w Chorzelach za przyłbice, które są niezbędne w naszej pracy. Wszystkim darczyńcom, którzy szyli dla nas maseczki ochronne, z całego serca bardzo dziękujemy!” – czytamy na stronie Ratownictwa Medycznego Przasnysz.

Podziękowania popłynęły także do SPZOZ MEDITRANS w Ostrołęce, Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce za zakup profesjonalnego sprzętu do dezynfekcji, zapewnienie środków do dezynfekcji i ochrony własnej oraz ciągłą ochronę nad nieustannie zmieniającymi się procedurami.

 

„Świetna robota, dziękujemy! Za każde słowa wsparcia w komentarzach, życzenia, za wszelką okazaną nam pomoc – dziękujemy” – napisali przasnyscy ratownicy.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments