Przasnyscy policjanci zatrzymali do kontroli Audi. Kierowca nie powinien w ogóle prowadzić auta

Kierowca podróżujący ulicą Leszno w Przasnyszu wpadł podczas policyjnej kontroli. Okazało się, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 lutego na ulicy Leszno w Przasnyszu. Policjanci zatrzymali do kontroli 33 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który kierował pojazdem Audi A4.

– Okazało się, że kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zakaz prowadzenia pojazdów to środek karny orzekany wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Tymi czynami zabronionymi są: spowodowanie wypadku drogowego lub katastrofy w komunikacji albo sprowadzenie jej bezpośredniego niebezpieczeństwa, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełnienie w takim stanie czynności związanych z bezpieczeństwem ruchu, dopuszczenie do ruchu pojazdu w stanie bezpośrednio zagrażającym bezpieczeństwu ruchu, niestosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień do kierowania czy złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments