Przasnyscy policjanci „ustrzelili” dwóch pijanych kierowców z zakazem prowadzenia pojazdów

Przasnyscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę na podwójnym gazie i z obowiązującym zakazem.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę ( 3 lipca br.) w Przasnyszu na ul. Orlika. Przasnyscy  policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym volkswagenem, który na terenie miasta miał poruszać się w sposób niebezpieczny. Badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem osobowym marki Volkswagenem Caddy, 29 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego wykazało, że w swoim organizmie posiadał on blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących, że zatrzymany 29 – latek, na swoim koncie ma już prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w niedzielę w godzinach wieczornych w Chorzelach na ul. Zduńskiej. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem osobowym marki Audi 80, 37 – letniego mieszkańca Chorzel wykazało, że w swoim organizmie posiadał blisko 3 promile alkoholu, a po sprawdzeniu jego danych osobowych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących ustalono, że mężczyzna ma już sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo policjanci ustalili, że 37 – latek tuż przed jego zatrzymaniem spowodował kolizję uderzając w Chorzelach na ul. Zduńskiej w przydrożne ogrodzenie powodując w ten sposób jego uszkodzenie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowania obaj kierujący odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments