Przasnyscy policjanci szkolili żołnierzy 2.ORel Przasnysz

Przasnyscy policjanci odbyli kolejne spotkanie profilaktyczne z żołnierzami 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. Poruszono tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżającego się sezonu urlopowego oraz omówiono odpowiedzialność żołnierzy w przypadku naruszeń przepisów prawa.

 

– Było to już kolejne spotkanie poświęcone profilaktyce, a możliwe było ono dzięki zaproszeniu nas przez Dowódcę 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusława Postka. W spotkaniu udział wzięli wojskowi. Tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżyli policjanci z przasnyskiej drogówki, asp. Marek Bączek i st. sierż. Małgorzata Piotrowska. Omówili oni ze zgromadzonymi konsekwencje prawne wynikające z kierowania pojazdami mechanicznymi przez osoby nietrzeźwe lub będące pod działaniem środka odurzającego. Przypomnieli o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także o możliwości zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Zaapelowali o ostrożność i rozwagę podczas poruszania się po drogach – informuje KPP Przasnysz.

 

W drugiej części spotkania kom. Paweł Rykowski, specjalista do spraw profilaktyki społecznej, poruszył zagadnienia takie jak: odpowiedzialność za naruszenia porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, czy też posiadanie środków odurzających. Przypomniał o obowiązujących w dalszym ciągu obostrzeniach wynikających ze stanu epidemii. Z uwagi na zbliżający się sezon urlopowy zaapelował o rozważne korzystanie z wypoczynku nad wodą i nie łączenie go z alkoholem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Stosując się do obowiązujących przepisów sprawimy, że zbliżający się sezon urlopowy będzie bezpieczny, a po jego zakończeniu znów będziemy mogli spotkać się wszyscy razem.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antoni
Antoni
2 lat temu

.

Last edited 2 lat temu by Antoni