Przasnyscy policjanci sprawdzili oznakowania w rejonach placówek oświatowych. Zgłosili 9 nieprawidłowości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadzili szczegółową lustrację dróg i oznakowań na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli, na terenie naszego powiatu. Działania miały na celu przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

W poniedziałek tj. 4 września br., w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Dzieci i młodzież wrócą do nauki. Droga do i ze szkoły będzie stałym elementem w ich życiu, dlatego ta powinna być bezpieczna.

– Policjanci ruchu drogowego wspólnie z zarządcami dróg, w ubiegłym tygodniu dokonali szczegółowych lustracji dróg i oznakowani w rejonach placówek oświatowych, co skutkowało sporządzeniem pięciu wystąpień do Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu i czterech do Urzędów Gmin. Zarządcy powinni usunąć nieprawidłowości do 25 sierpnia br., co będzie przedmiotem ponownego sprawdzenia ze strony policjantów – poinformował  kom. Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Główne zastrzeżenia dotyczyły wyblakłych, mało widocznych już znaków poziomych na przejściach dla pieszych (tzw. pasów).

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy ujawnią jakiekolwiek nieprawidłowości na naszych drogach, nie tylko przy szkołach, aby informowali właściwe służby lub Policję. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach – apelują funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments