Przasnyscy policjanci pomogli 5 bezdomnym mężczyznom.

Dzięki zainteresowaniu i zdecydowanej postawie kierującego oraz skutecznej interwencji przasnyskich policjantów nie doszło minionej nocy do potrącenia pieszego idącego drogą k 57 w Mchowie gm. Przasnysz. Ponadto policjanci zapewnili bezpieczne schronienie 5 bezdomnym mężczyznom koczującym w miejscu zagrażającym ich bezpieczeństwu.

Wczoraj, 10 stycznia, około godz. 19:00 oficer dyżurny przasnyskiej Komendy otrzymał informację od mężczyzny przejeżdżającego drogą k 57, o idącym środkiem jezdni w Mchowie mężczyźnie stwarzającym zagrożenie własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie, a w rozmowie z pieszym ustalili, że jest osobą bezdomną. Z uwagi na obniżająca się temperaturę powietrza, zaproponowali bezdomnemu umieszczenie w Mazowieckim Centrum Pomocy Bliźniemu w Turowie. Mężczyzna zaakceptował propozycje policjantów.

Ponadto policjanci dokonali w Mchowie sprawdzenia opuszczonego budynku gospodarczego, gdzie często widywane są osoby bezdomne. W budynku funkcjonariusze zastali 4 bezdomnych mężczyzn, którym również zaproponowali dowiezienie do MCPB w Turowie, tylko 2 mężczyzn po naleganiach policjantów zdecydowało się na pobyt w ośrodku zapewniającym bezpieczne warunki bezdomnym. Po odwiezieniu 3 mężczyzn do ośrodka w Turowie policjanci powrócili do patrolowania ulic.

Z uwagi na systematyczny spadek temperatury powietrza policjanci około godz. 22:00 ponownie pojechali do Mchowa do bezdomnych, którzy pozostali w prowizorycznym schronieniu. Po długich namowach bezdomni zgodził się na odwiezienie ich przez policjantów do MCPB w Turowie.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments