Przasnyscy policjanci odznaczeni w Radomiu. Medal „Za zasługi dla Policji” dla starosty Krzysztofa Bieńkowskiego

W środę, 29 września na placu przed Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu odbyła się uroczystość ślubowania nowych policjantów. Wręczono również odznaczenia państwowe i resortowe.

 

Uroczystości w Radomiu rozpoczęły się od ślubowania 73 nowych funkcjonariuszy policji. Udział w nich wzięli przasnyscy funkcjonariusze wraz z Tomaszem Łysiakiem, komendantem Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Towarzyszył im Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

W drugiej części apelu, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec wręczyli „Medale za Długoletnią Służbę”. Są one przyznawane prezydenta RP jako „nagroda za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”.

 

Wśród wyróżnionych policjantów znalazł się Jarosław Wylot, naczelnik wydziału kryminalnego , Krzysztof Jażdżyk z wydziału kryminalnego oraz Paweł Rykowski, specjalista wydziału prewencji.

Podczas uroczystości nadano także medale „Za zasługi dla Policji”. Otrzymał go Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

– Pragnę serdecznie pogratulować funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji wyróżnień odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Są one wyrazem uznania dla Waszego zaangażowania i rzetelności w realizacji obowiązków służbowych oraz ciężkiej pracy. Medale, które Państwo otrzymaliście stanowią formę podziękowań mieszkańców Mazowsza za Wasz wkład i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego – tymi słowami gratulował odznaczeń Waldemar Wołowiec, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
2 lat temu

Gratulacje Panowie.

Ewa
Ewa
2 lat temu

No proszę, nawet 4fala nie straszna 🙂 rozumiem, że na powietrzu się nie zaraża ale dzieci w szkołach już tak.

jot
jot
2 lat temu
Reply to  Ewa

W której szkole ? Chyba nie przasnyskiej.

Artur
Artur
2 lat temu

Te medale to zapewne ci oficerowie dostali za siedzenie za biurkiem. Bo na pewno nie za działanie prewencyjne na skrzyżowaniu w Krzynowłodze Małej.

Zenek
Zenek
2 lat temu

Buahahaha hahaha buahaaaaa … Łubu dubu …

Tutejszy
Tutejszy
2 lat temu

A może medale by przyznawać za osiągnięcia , a nie za lata służby??

Jano
Jano
2 lat temu
Reply to  Tutejszy

Tak się tylko nazywa za Długoletnią służbę, nie wszyscy go dostają , lata służby to tylko jeden z czynników, także i wyniki – osiągnięcia, mobilność, dyspozycyjność.