Przasnyscy policjanci na II miejscu w finale ogólnopolskiego konkursu „Patrol Roku 2024”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zajęli II miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych „Patrol Roku 2024”. To oni, wraz z funkcjonariuszami z KMP Radom, będą reprezentować garnizon mazowiecki w finale XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, które odbędą się w Słupsku.

 

28 czerwca 2024 roku, na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się eliminacje do finału XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.  – W zawodach wzięło udział 58 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji garnizonu mazowieckiego- 28 jednostek. Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu reprezentowali funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego: st. sierż. Maciej Morawski i st. post. Kacper Witkowski – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Turniejowe zmagania obejmowały zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i konkurencje sprawnościowe. Test wiedzy zawodowej obejmował m.in. znajomość zasad pełnienia służby patrolowej, użycia środków przymusu bezpośredniego oraz przepisów prawa karnego i wykroczeń. Konkursowe jury oceniało również poziom wyszkolenia strzeleckiego funkcjonariuszy, a także ich sprawność fizyczną na policyjnym torze przeszkód.

– Rywalizacja w turnieju była zacięta. W  klasyfikacji generalnej przasnyscy funkcjonariusze  zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, co pozwoliło im na zajęcie II miejsce na podium. Ustąpili pola jedynie funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Przedstawiciele dwóch zwycięskich zespołów będą reprezentować mazowiecki garnizon w ogólnopolskim finale konkursu „Patrol Roku 2024”, które rozegrane zostaną w dniach 11-13 września 2024 roku na terenie Szkoły Policji w Słupsku – dodaje rzeczniczka.

Przasnyskim policjantom podziękował za zaangażowanie i gratulował wspaniałych osiągnięć insp. Tomasz Łysiak- Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments