Przasnyscy poeci wystąpią w Mławie. Zaproszenie

Galeria „13” zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne pt. „Majowy zawrót głowy”, w którym wystąpią Członkowie klubu literackiego „Przaśnik” z Przasnysza: Anna Jelińska, Katarzyna i Krzysztof Kowalscy i Janusz Radomski wystąpią  w mławskiej Galerii 13.

 

Impreza odbędzie się w niedzielę, 21 maja 2023 r. o godzinie 16.00 w restauracji „U Kubary” ul . Stary Rynek 7 (i piętro).

W czasie miłej kawiarnianej atmosfery poczujemy wiosenno-majowy przypływ poezji oraz posłuchamy coverów piosenek Anny German i innych. Dodatkowo organizatorzy przewidują wiele konkursów i niespodzianek z nagrodami.

Anna Jelińska prezes Klubu Literackiego ” Przaśnik”, poetka, prozaik, wokalistka. W 2009 roku założyła amatorski teatr pt. ” Nad Węgierką” wyreżyserowała i wystawiła sztuki teatralne takie jak „Pani Dulska przed sądem” Gabrieli Zapolskiej, gdzie zagrała główną rolę Dulskiej, oraz ” Zemstę” Aleksandra Fredry, gdzie aktorami była przasnyska młodzież licealna. W 2015 roku wydała książkę pt. ” Z poezją i teatrem za pan brat”, gdzie znajdują się jej wiersze, oraz informacje o wyżej wspomnianym teatrze i wystawionych sztukach wraz z kolorowymi zdjęciami aktorów. Jej wiersze znajdują się w almanachach: ” Na receptę” w 2003 roku, ” Z przaśnych opłotków” w 2010 roku, w almanachu Mławsko- Przasnyskim ” Zbliżenia” w 2007 r, w kwartalniku artystyczno- naukowym „Znaj” ogólnopolskiego pisma stowarzyszenia autorów polskich, w miesięczniku „Idący w przyszłość” jak również w lokalnej prasie. W 2021 roku wydała płytkę  – covery piosenek Anny German i innych.

 

Katarzyna Kowalska urodziła się 14 kwietnia 1972 r. w Przasnyszu. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła polonistykę i od ponad 20 lat pracuje w szkole. Obecnie jest to Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu. Wiersze pisze od dziecka, ale ze swoim pisaniem ujawniła się nie tak dawno, wydając w 2015 roku pierwszy tomik poezji zatytułowany „Wiersze, które tańczą „ oraz publikując swoją twórczość na stronie internetowej „Liryka tkliwa dynamika…” . W roku 2019 wydała kolejny tomik wierszy- „Mam już dosyć życiowej mądrości”, w którym pisze o sprawach najistotniejszych, jej zdaniem, czyli o swojej miłości do świata, życia i męża. Oprócz poezji jej pasją jest podróżowanie, praca z utalentowaną teatralnie i literacko młodzieżą, film i codzienne kontemplowanie małych przyjemności życia, obcowanie z naturą i ciekawymi ludźmi. Spełniona macierzyńsko i rodzinnie mama dorosłych już dzieci, Kingi i Michała. Szczęśliwie zakochana, z ukochanym mężczyzną, Krzysztofem Kowalskim, wiedzie dość zwyczajne, pełne trudów, ale i radosnych chwil wspólne życie. Uważa, że jest z księżyca, bo lubi Poświatowską, Stachurę i Chopina, a życie traktuje jak wielką przygodę i wyjątkowy dar: „Oto darowano mi czas, czas na radość, na smutek, na spacer i na miłość”. Jak Jan Twardowski wierzy, że tylko miłość tak naprawdę się liczy.

Wstęp wolny. Zaprasza i poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments