Przasnyscy licealiści odwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Pod koniec roku dwie klasy matematyczno-fizyczne z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu spędziły dzień w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Program pobytu dotyczył przedmiotów kierunkowych klas, poszerzał wiedzę fizyczną i matematyczną uczniów i angażował do samodzielnych poszukiwań. Młodzi fizycy zajmowali się takimi zagadnieniami jak wahadło Foucaulta, paralaksa, astronomia czy ścieżka przetwarzania energii na przykładzie działającej do niedawna elektrociepłowni EC1.  Zajęcia zostały przygotowane nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej: uczniowie rozwiązywali zadania, przeprowadzali eksperymenty wprowadzając teorię w życie.

Miłośnicy matematyki ponownie spotkali się z  Adamem Kominiakiem, znanym z wykładów prowadzonych cyklicznie w przasnyskiej szkole. Opiekunem merytorycznym grupy z ramienia EC1 był Marek Pisarski. Przasnyscy licealiści na długo zostaną zapamiętani przez opiekuna, który tak podsumował wizytę: „Mam nadzieję, że młodzież, którą gościliśmy będzie dobrze wspominać swój pobyt w Łodzi. Również nie często zdarza się nam gościć tak wielu zainteresowanych nauką i dociekliwych młodych ludzi na raz.”

Organizatorem wyjazdu był Maciej Mikulski.

 

red.

Źródło LO KEN
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments