Przasnyscy harcerze wyruszyli po światło betlejemskie

W nocy z 14/15 grudnia harcerze z 4 HDK „Wega” wyruszyli w długą podróż na południe Polski. Pierwszego dnia przeszli górniczą trasę w Kopalni Soli w Wieliczce, wzięli udział w „ogniobraniu” na Dolnej Równi Kurpiowej i uczestniczyli w kominku „W Tobie jest światło”.

Następnego dnia odbyła się gra miejska po Zakopanem, na której czekały ich świetnie przygotowane zadania. Po grze mogli zrelaksować się i odpocząć w aquaparku. Późnym wieczorem świetnie bawili się na koncercie zespołu „Cisza jak ta”, uczestniczyli we Mszy Świętej i co najważniejsze – odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. W niedzielę spacerowali po Krupówkach i oczywiście zaopatrzyli się w regionalne oscypki. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć radosnego śpiewu przy gitarach. 

Niebawem wyruszą na ulice Przasnysza, by podjąć wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

Dziękujemy wszystkim nowo poznanym harcerkom i harcerzom, zwłaszcza ekipie z Hufca ZHP Maków Mazowiecki im. Szarych Szeregów – mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na harcerskim szlaku.

CZUWAJ!

4hdkwega

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments