Przasnyscy harcerze kultywują świąteczne tradycje w ramach akcji „Sianko Wigilijne”

Zuchy i harcerze z 7. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Watra” działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu zorganizowali akcję „Sianko Wigilijne”, angażując społeczność szkolną w pielęgnowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych.

 

– Sianko pod obrusem to symbol ubóstwa i skromności narodzin Jezusa, a także ważny element polskiej Wigilii – przypomina szkoła.

Akcji towarzyszyły życzenia świąteczne oraz serdeczna, rodzinna atmosfera, sprzyjająca rozmowom o nadchodzących świętach.

– Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę zuchów i harcerzy. To piękny sposób na wspólne przeżywanie świątecznego czasu – dodaje szkoła.

 

 

guest
1 Komentarz