Przasnyscy harcerze i zuchy wyruszyli do Mińska Mazowieckiego na Dni Chorągwi Mazowieckiej [FOTO]

Harcerze i Zuchy z hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Janusza Korczaka w Przasnyszu, jak co roku we wrześniu, wyruszyli na Dni Chorągwi Mazowieckiej. Tym razem gospodarzem wydarzenia jest Mińsk Mazowiecki.

 

Rok 2021 jest dla mieszkańców Mińska Mazowieckiego rokiem szczególnym, gdyż obchodzą 600- lecie nadania praw miejskich. Harcerze i zuchy biorące udział w imprezie także będą miały szansę upamiętnić ten niezwykły jubileusz, poprzez udział w zaplanowanych wydarzeniach oraz poznanie dziedzictwa historycznego i kulturowego tego miasta.

– Miasto to społeczność, a społeczność to ludzie i relacje między nimi. Motywem przewodnim 600-lecia są Relacje. I my również włączamy się, zachęcając aby je umacniać, pielęgnować, nawiązywać. Zadbajmy wspólnie o dobre relacje, do których kluczem jest dialog, rozmowa, spotkanie z drugim człowiekiem. 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej w Mińsku Mazowieckim będą do tego szczególnie sprzyjającą okazją – poinformowała Komenda 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

 

Dni Chorągwi Mazowieckiej to nie tylko zabawa. To także czas rywalizacji pomiędzy drużynami harcerskimi. Harcerze z przasnyskiego hufca ZHP będą walczyć o puchary i nagrody na ciężkich trasach rajdowych, gdzie zostanie sprawdzona ich sprawność fizyczna, umiejętności pracy w grupie, a także wiedza z zakresu metodyki harcerskiej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments