Prowadził samochód ciężarowy z naczepą. Miał 2 promile

2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem ciężarowym z naczepą. Na szczęście nie doprowadził do tragedii na drodze. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

 

W niedzielę (1 października) do patrolujących funkcjonariuszy prewencji zgłosił się mężczyzna, który podejrzewał, że jadący przed nim, kierowca samochodu ciężarowego może być nietrzeźwy. Świadczyć o tym miał tor jazdy ciężarówki.

– Policjanci zatrzymali Scanię z naczepą do kontroli. Okazało się, że 43 – letni mężczyzna kierujący ciężarówką był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy – informuje podkom. Monika Winnik, rzeczniczka makowskiej komendy.

Policja apeluje: „Pamiętajmy o tym, żeby nigdy nie wsiadać za kierownicę nietrzeźwym, czy też kiedy nie mamy pewności co do swojego stanu trzeźwości. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments