Prowadził audi mając prawie 2,5 promila. Interweniującym policjantom zaproponował po tysiąc złotych łapówki

Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonania czynności służbowych zaproponował im łapówkę. 29 – latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę około godz. 9.40 policjanci na terenie gminy Krasnosielc zatrzymali do kontroli drogowej audi.

– Okazało się, że auto powadził nietrzeźwy mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został poinformowany o popełnionym przestępstwie, zatrzymaniu prawa jazdy i pozostałych konsekwencjach prawnych. Wtedy 29 – latek zaproponował mundurowym po 1 000 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – informuje podkom. Monika Winnik z KPP Maków Maz.

Reakcja policjantów była natychmiastowa.

– Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny – dodaje rzeczniczka.

Za  kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za usiłowanie wręczenia policjantom korzyści majątkowej 29 – letni mieszkaniec pow. makowskiego odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Graffi
Graffi
2 miesięcy temu

eee taki Majtczak z A1 widać nic nie proponował i puścili go wolno a nawet życzyli spokojnego odparowania po kacu… a że tam zabił jakąś nieznaną rodzinę….