Protest kobiet już jutro w Przasnyszu.

Kobiety masowo wychodzą na ulice polskich miast, w reakcji na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego oraz by okazać swój sprzeciw wobec zaostrzania ustawy aborcyjnej. “Czarnym spacer” przejdzie także przez Przasnysz. Znamy szczegóły.

 

Przyczyną protestów, które przelewają się przez całą Polskę, była czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Skład sędziowski orzekł, że aborcja eugeniczna, czyli wykonywana ze względu na podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego życiu, jest sprzeczna z Konstytucją RP. Orzeczenie stało się iskrą dla masowych protestów przeciwko wyłączeniu prawa do przerwania ciąży, nawet w obliczu ciężkich wad genetycznych płodu.

Jeszcze w nocy na bramie budynku starostwa powiatowego w Przasnyszu, ktoś zawiesił baner o treści: „Prawa kobiet. Stop PiS”. We wtorek z kolei zaplanowano w naszym mieście protest kobiet, który przemaszeruje głównymi ulicami.

 

– Jutro o 19.00 zbieramy się w centrum Przasnysza, pod ratuszem. Zapraszamy wszystkich chętnych, zabierzmy ze sobą plakaty, banery, bądźmy kreatywni. Ubiór: najlepiej na ciemne kolory, ale nic nie narzucamy. Zabieramy ze sobą znicze, banery, parasolki, wieszaki cokolwiek chcecie – czytamy na profilu wydarzenia na Facebooku, którym w ciągu kilku godzin zainteresowało ponad 700 osób.

Organizatorzy informują, że protest będzie miał charakter pokojowy, wolny od przemocy i przypominają o konieczności noszenia maseczek lub przyłbic.

Planowana trasa przemarszu: Rynek, Mostowa, Kacza, Przechodnia, Osiedlowa, Orlika, Sportowa, Świerczewo, Joselewicza, św. Wojciecha.

Przypomnijmy, że przasnyski protest nie jest odosobniony, marsze kobiet pojawiły się na ulicach setek miast w Polsce – m.in. w Ciechanowie i w Mławie.

 

M. Jabłońska


 

guest
59 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
6 miesięcy temu

Panie chcą mieć licencję na zabijanie w imieniu prawa?
” Co to za naród, który zabija własne dzieci?” ….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Gosia

Puknij się w głowę. I to naprawdę tak solidnie. Może pomoże.

Aga
Aga
6 miesięcy temu

Puknij się ty i zastanów nad własnym istnieniem, komu je zawdzięczasz? Gdyby twoja matka cię na śmietnik wyrzuciła dziś być głupot chociaż nie pisał.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Aga

Tyle że ja jako płód nie miałem nieodwracalnych i nieuleczalnych zmian. Ot, taki mały szczegół, nieprawdaż ?

Dawid
Dawid
6 miesięcy temu

Znam osobiście dwie osoby które miały się urodzić kalekie.Jedna z tych osób miała nie przeżyć godziny po porodzie.Rodzice tych dzieci zdecydowali się urodzić.Było to traumatyczne przeżycie dla nich.Ponieważ lekarze nie dawali żadnych szans na urodzenie zdrowych i namawiali do aborcji.I co?Przynajmniej w tych przypadkach maszyny się myliły. Urodziły się zdrowe. Nie dajcie się zwieść lewackim propagandystom,że wszystko od nas zależy.Że tylko rozumem powinniśmy się kierować.Nic bardziej błędnego. Trzeba wszystko zawierzyć Bogu.I przyjąć to co Bóg da,tak mówiła Mama. Sam też urodziłem się chory. Pytałem mamę czy żałuję że mnie urodziła. Mamy odpowiedź była taka.”Synku,z wszystkich swoich dzieci ciebie najbardziej ukochalam”.Prawda,wszystko… Czytaj więcej »

Izabela
Izabela
6 miesięcy temu

Żenująca odpowiedź.Może nie miałeś takich zmian.Ale widzę po twoich wypowiedziach że zmiany postępują.
Ale pewnie masz dzieci,na pewno zdrowe bo tym chorym nie pozwolił byś się urodzić.One zdecydują czy to już ten moment.Czy jeszcze poczekają.

I.....
I.....
6 miesięcy temu

Ty widać puknąłeś się i to solidnie.Niestety efekt odwrotny od pożądanego

Mela
Mela
6 miesięcy temu
odpowiada  Gosia

Chory naród który zrozumie ale już będzie za późno.
Kiedyś tak(a)i proaborcyjny położy się do łóżka, a syn czy córka będą decydować czy uśpić takiego delikwenta czy dać jeszcze pożyć.
PAMIĘTAJCIE KARMA WRACA.

Ja znajoma
Ja znajoma
6 miesięcy temu

Oj kobiety zastanówcie się lepiej zabić czy kochać

Zosia
Zosia
6 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Kochać ciężko uszkodzony płód, który umrze w męczarniach? To jest miłość?

Julma
Julma
6 miesięcy temu
odpowiada  Zosia

A podczas aborcji to dziecko nie umrze w męczarniach?

#BabiesLivesMatter
#BabiesLivesMatter
6 miesięcy temu
odpowiada  Zosia

A może by tak Zosia po asystowała przy aborcji.Wtedy się dowie jak Bogu Ducha winien niewinny mały człowiek cierpi.
Wogóle mam propozycję by każdy kto jest za zabijaniem dziecka przed narodzeniem po asystował chociaż przy jednej takiej aborcji.
Łatwo wam się mówi”wybór a nie zakaz”,a jaki wybór ma to DZIECKO niczemu niewinne,tylko dlatego że jest chore?
A jak się urodzi zdrowe i zachoruje to też chcecie decydować i mieć wybór?

Aga
Aga
6 miesięcy temu
odpowiada  Zosia

Albo się kocha albo nie, jak nie kochasz uszkodzonego to nie pokochasz i zdrowego a potem patologie, znęcania boś niezdolna do miłości ułomna kobieto.

Stanisława
Stanisława
6 miesięcy temu
odpowiada  Zosia

Zosia!A co jest dla Ciebie miłością?

Oooo
Oooo
6 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Właśnie o opcje swobodnego zastanawiania się chodzi. A wybór nie jest “zabić czy kochać”. Ten wybór to “skrócić śmierć w meczarniach dziecka które się kocha, czy na nią pozwolić”.

Basia
Basia
6 miesięcy temu
odpowiada  Oooo

Kolega pyta
Matkę,Ojca kochasz?Jak zachorują i będą cierpieć,też będziesz chciała im pomóc skrócić im cierpienia poprzez eutanazję?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Żenujący argument. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie mówimy o aborcji zdrowych, normalnych dzieci. W tak skrajnych sytuacjach niech kobieta zdecyduje zgodnie z własnym sumieniem. Mi czy Tobie nic do tego. A tym bardziej staremu kawalerowi z kotem i facetom w sukienkach, którzy w teorii są prawiczkami.

Magda
Magda
6 miesięcy temu

“Nie mówimy o aborcji zdrowych, normalnych dzieci”. Prawdziwku, to znaczy, że jak chore to nienormalne???!!! No, teraz to gościu, pocisnąłeś!!! WSTYD I ŻENADA!!! Zastanów się może odrobinę nad swoimi poglądami!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Magda

Kobieto, mówimy o dzieciach, które umierają zaraz po porodzie w strasznych mękach. A matki muszą na to patrzeć. Czy naprawdę nie jesteś w stanie tego pojąć? Przerasta to Ciebie?

#BabiesLivesMatter
#BabiesLivesMatter
6 miesięcy temu

Po pierwsze,Matki nie muszą na to patrzeć.
Po drugie,umierają naturalną śmiercią.Tak trudno pojąć?
Skoro ma i tak umrzeć to po co wynajmować jeszcze do tego płatnego ……..

Magda
Magda
6 miesięcy temu

“Nie mówimy o aborcji zdrowych, normalnych dzieci”. Prawdziwku, to znaczy, że jak chore to nienormalne? Ta twoja odpowiedź chyba trochę nie na temat… Nie masz nic więcej w tej kwestii do powiedzenia?

Aga
Aga
6 miesięcy temu

Lecz się chłopcze, co to są skrajne przypadki??? Ty lat temu ileś a jednak żyjesz, twoje żywicielka nie zdecydowała z własnym, być może sumieniem.

Jarek
Jarek
6 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Nie można nikogo zmusić do miłości,za to od miłości do nienawiści jest bardzo malutki krok(patrz wczorajszy dzień),zastanawiam sie kto tak nienawidzi naszego narodu albo kto nim tak gardzi że prowokuje takie sytuacje,przecież to nadal jest kwestia sumienia i aborcją będzie nadal tylko w prywatnych gabinetach,w Czechach lub gdzieś indziej.Wygląda na to że pewien miłośnik zwierząt nie do końca przewidział rozwój sytuacji albo wręcz odwrotnie chce jak imć pan Piłsudski dokonać zamachu stanu a winą obarczyć innych

NPC
NPC
6 miesięcy temu

Komentarze od osób które za dużo oglądają TVP i nie rozumieją sedna problemu pojawią się za 3..2..1

A nie, już się pojawiły

Włodi
Włodi
6 miesięcy temu

Dlaczego to protest kobiet? Mężczyźni nie mogą protestować w tej sprawie? Czy musimy zoogranizować własny protest?

Last edited 6 miesięcy temu by Włodi
Sławek
Sławek
6 miesięcy temu

Zniszczone świątynie, pomniki, patriotyczne murale. I to wszystko pod jakże głębokim hasłem przewodnim. Jeśli to jest sposób na osiągnięcie celu to co dalej? Płonące kościoły? Wieszanie księży? Podpalanie samochodów? Każde pokolenie szuka buntu ale ten pomijając słuszność/niesłuszność tego do czego się odnosi zaczyna przypominać małpi bunt. Policja, która biernie przygląda się temu co się dzieje za chwilę będzie musiała uciec się do radykalnych rozwiązań na co czeka Bruksela. Już słyszę te pouczanie o braku demokracji i wolności słowa a żeby przywołać pisowcow do porządku zaczną straszyć funduszem uzależnionym od praworządności.

Jarek
Jarek
6 miesięcy temu
odpowiada  Sławek

Najwyraźniej o to chodzi mój niestety imiennik nabrał zwyczajów swojego pupila-bawi się zdobyczą zanim ją zabije z tym że u kota to instynkt a u jego Pana zbyt wygórowane ambicje i ego większe niż u byłego prezydenta,nie chce się z nim szarpać wielki szczur ze wschodu to może myszy z Brukseli przynajmniej pogania zanim straci władzę i sprawność umysłu😡

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Sławek

Małpi bunt? Człowieku, o czym ty piszesz ?

Adpi
Adpi
6 miesięcy temu
odpowiada  Sławek

Mordowanie milionów ludzi.palenie na stosie palenie całych osad w imię Boga czy był to jedyny sposób do osiągnięcia celu

Realista
Realista
6 miesięcy temu
odpowiada  Adpi

Boga w to nie mieszaj ! Ilu chorych umysłowo ateistów wymordowało setki milionów ludzi ? Patrz choćby stalin . Ile pseudo matek zamordowało swoje nienarodzone dzieci tylko dlatego , że mają za małe mieszkanie , zniszczy im to karierę itd , troszcząc się w międzyczasie o pszczółki ? Nikt nie powinien cierpieć ! Można się nie zgadzać z TK , ale taką mamy konstytucję . Potrzeba jest zmiany ale zaczynając od niej ! Wady genetyczne , inne choroby tak , ale skrobanie zdrowego dziecka w imię wyboru ???????

Adpi
Adpi
6 miesięcy temu
odpowiada  Realista

Czytaj ze zrozumieniem ja tu Boga w to nie mieszam a instytucie kościelna /dotyvzy początku wypowiedzi slawka/.czytając wypowiedzi niektóre wnioskuję że nie wiecie o co w tym proteście chodzi .oglądając TVP wbiliscie sobie do głowy mordowanie bez ograniczeń.

rob
rob
6 miesięcy temu

No może nareszcie naród przejrzy na oczy na protestach są kobiety które biorą 500+ idźmy na protest wszak Mateuszek powiedział że “koronawirus jest w odwrocie i nie trzeba się już jego bać”

Jarek
Jarek
6 miesięcy temu
odpowiada  rob

Sytuacja się wyjaśnia powoli-za całym tym zamieszaniem jak w większości przypadków stoi nasz”największy przyjaciel”zza oceanu a konkretnie rudy psychopata który aby wygrać wybory chce ruszyć konserwatystów i zmontował”koalicję”przeciwko aborcji z takich potęg w obronie praw człowieka a szczególnie kobiet jak Sudan,Bahrajn Arabia saudyjska czy Egipt i europejskich potęg czyli Polski,Węgier i Białorusi-reszta z32 krajów to Azja a “nasza”władza z wicepremierem zawsze popiera pomysły wuja sama choćby miało to kosztować obecnie tysiące jeśli nie setki tysięcy ofiar wirusy bo przecież tacy”wielcy”ludzie nie mogą się mylić

Marian
Marian
6 miesięcy temu

Trzeba mieć nie tak pod sufitem żeby zadzierać z kobietą…a tak na poważnie jutro idę z wami

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Marian

O tym samym pomyślałem. Jarek chyba nie wie, z kim zadziera.

Verde
Verde
6 miesięcy temu
odpowiada  Marian

Przecież to protest kobiet. Marian, identyfikujesz się jako kobieta?

depo
depo
6 miesięcy temu

Warto poczytać o pani Marta Lempart – liderce ogólnopolskich protestów kobiet.
Artykuł sprzed 3lal. Był już taki jeden obrońca demokracji.

Czołem wielkiej Polsce
Czołem wielkiej Polsce
6 miesięcy temu

Większość deklarujacych przemarsz to czynni katolicy -hipokryci. Młode osoby, a nawet dzieci ulegający lewicowym manipulantom. Polska chrześcijańska umiera, macie swoją zachodnia nowoczesność, która chce Was oglupic. Nowy porządek świata się rozpoczął. Najpierw pomysł potem działaj.

Zaniepokojona
Zaniepokojona
6 miesięcy temu

Bardzo trafne słowa – najpierw pomyśl, potem działaj. Idealnie wręcz opisują reakcję ludzi na to, co się dzieje w Polsce. Dlaczego czepiasz się wieku protestujących? Spodziewałeś się w większości kobiet 50+, które przez najbliższe lata będą się starać o dziecko? To chyba logiczne, że wyrok TK najbardziej uderza w młode kobiety, stąd tyle ich na ulicach. Polska chrześcijańska! Od kiedy jesteśmy krajem wyznaniowym (oczywiście w praktyce)? W konstytucji jest inny zapis. A to, że jakaś większość wyznaje pewną religię wcale nie znaczy, że ludzie ją wyznający mają jakąś wyższość nad inną mniejszością, jakieś przywileje. Jako wyznawczyni innej religii czuję się… Czytaj więcej »

fat.music
fat.music
6 miesięcy temu

Niby jakim lewicowym manipulacjom?

Prawa człowieka, nauka mają być mniej ważne niż nauka KK?

Sorry, wejdź na jakąkolwiek grupę prawicową. Antyszczepionkowcy, negacja zmian klimatu, ekonomia trickle-down… zlepek manipulacji.

48 22 29 22 597
48 22 29 22 597
6 miesięcy temu

***** ***!!!

Basia
Basia
6 miesięcy temu

Cywilizacja śmierci.
W Holandii ustanowiono prawo do zabijania dzieci chorych do dwunastego roku życia.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Basia

I Rydzyka tak mówili czy u Kurskiego?

Basia
Basia
6 miesięcy temu

W twoim domu

Nick
Nick
6 miesięcy temu

U Waltera

Nick
Nick
6 miesięcy temu

U Soloża też

Sonia Sołl MTV
Sonia Sołl MTV
6 miesięcy temu

A moim zdaniem powinno się “hodować” te dzieci i pobierać z nich zdrowe organy do przeszczepu.
Co za różnica dla takiego chorego czy umrze w brzuchu czy kilka lat później a są ludzie, którzy potrzebują serca, nerki etc.
Dlatego idę z Wami!

Nick
Nick
6 miesięcy temu
odpowiada  Sonia Sołl MTV

Idż idż tylko goleni nie połam

Iza
Iza
6 miesięcy temu

To jest wasz wybór?
Natalia Przybysz-dokonała aborcji bo nie chciała się przeprowadzać do większego mieszkania.
– To historia o aborcji. I o uczuciach. O wpadce. Trafiła się ludziom dorosłym, rodzicom dwójki dzieci… Nie chcą teraz niczego zmieniać, zaczynać od początku… Nie chcą szukać większego mieszkania teraz. 60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne, ale jest OK –
A wy tu piszecie że aborcja jest po to by godnie umierało chore dziecko w matki łonie.

Kkk.
Kkk.
6 miesięcy temu

Niech każdy odpowiada za swoje życie i niech sam decyduję. To każdego indywidualna sprawa czy sumienie. Jesteśmy istotami myślącymi więc decydujemy za ilość dzieci w domu i ich status. Państwo czy kościół nie zapewnia godziwego bytu ludziom w tragicznych sytuacjach. Tj. Ksiądz za darmo nie ochrzci i nie pochowa. A państwo niech zastanowi się jak wesprzeć biedę nędzę czy poważnie chore dzieci. Ciężki temat.. Wolność słowa i wyboru.

Stanisława
Stanisława
6 miesięcy temu

DZIECKO TO ŻYCIE A NIE WYBÓR.
OFIARY TEGO MORDU WYBORU NIE MAJĄ

Iza
Iza
6 miesięcy temu

Niech ktoś też zauważy że jest “piekło mężczyzn”.Muszą pracować dłużej,żyją krócej,częściej popełniają samobójstwa.A nie mają nawet prawa decydować o tym czy ich dziecko przyjdzie na świat.
Jestem z wami chłopaki !!!

Iza
Iza
6 miesięcy temu

Chrzczą dzieci nie patrząc na życie bez wiary.Organizują ckliwe Komunie Święte Koniecznie święconka na Wielkanoc.Bierzmowanie,śluby z pełnymi rozmachem.Śluby to pozwoliliśmy zamienić na quasi-sakralne ewenty ze szkodą dla głoszenia ewangelii.
W marcu ubierali dwie odmienne skarpetki aby wspierać dzieci z zespołem Downa.Teraz już chcą te dzieci zabijać.
Dzisiaj mówią że Kościół to dno i szydzą z wiary i księży a w Boże Narodzenie będą wam życzyć Wesołych Świąt z Bogiem
DNO DNA

Yum
Yum
6 miesięcy temu

Oglądam, słucham, czytam… i nie wierzę w to co się dzieje. Nie jestem zwolenniczką aborcji na żądanie. Zawsze uważałam, idziesz z kimś do łóżka licz się, że możesz począć nowe życie i za nie bierzesz odpowiedzialność. Jednak uważam, że w przypadku gdy chodzi o bardzo uszkodzone płody decyzję powinna podjąć kobieta. Kobieta której to dotyczy. Jedynie ona ma prawo do takiej decyzji po konsultacji z ojcem dziecka i ginekologiem. Ponieważ to ona bierze na siebie fizycznie i psychicznie ciężar tej decyzji. Nie polityk, ksiądz czy sąsiad… Wystarczającym cierpieniem jest to że dowiaduje się o ciężkich wadach w ciele dziecka które… Czytaj więcej »

Kkk.
Kkk.
6 miesięcy temu

Najlepsze jak faceci się wypowiadają. Żenada a jak go ząb boli to sra pod siebie z bólu. Tu decyzja jest najważniejsza że stron kobiet. A nie jeden chłop jak mu się nie urodzi syn to tydz pije z żalu. I co myśli o cierpiącej kobiecie świeżo po porodzie. Słychać wokół jakie są dramaty rodzinne. Ze jak dzieciak chory to go w domu nie zobaczy bo to kobiety rola. Tak tsk to niech faceci umilkną.

Iza
Iza
6 miesięcy temu
odpowiada  Kkk.

Z autopsji opowiadasz,przykra sprawa.Ogarnijcie się chłopy w tej rodzinie..Na szczęście takich rodzin jest margines.

jjj
jjj
6 miesięcy temu

ej chrzescijanie
a pamietacie krucjaty???XDDDDD

cilick
cilick
6 miesięcy temu

Szkoda, że nie możecie zobaczyć jakie rodzą się potwory, które są potem utrzymywane przy życiu na OIOM-ie w CZD. Rury by wam zmiękły szybko.

Ola
Ola
6 miesięcy temu

No małolaty z patoli będą się skrobaly .Dla barakowiunek opcja najlepsza .