Promocja wierszy Krystiana Kościuga z Dobrzankowa

W niedzielę, 7 sierpnia na przasnyskim rynku odbyła się promocja wierszy Krystiana Kościuga. Wydarzenie uświetniły występy gości.

 

W niedzielę, 7 sierpnia na przasnyskim rynku odbyła się promocja wierszy Krystiana Kościuga, studenta historii Uniwersytetu Warszawskiego, który w wolnym czasie realizuje się w swojej drugiej pasji, jaką jest poezja.

Autor wierszy to mieszkaniec Dobrzankowa, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu. Obecnie Przewodniczący Rady Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UW.

– Pisze na różne tematy, stara się swoje spostrzeżenia na temat ludzkiego życia i otaczającego nas świata ubrać w poetycką formę i skłonić czytelnika do głębszej refleksji. Krystian pisze zarówno wiersze, jak i prozę – informuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

 

Podczas spotkania zaprezentowano kilkanaście wierszy Krystiana Kościuga, zarówno w jego własnej interpretacji, jak i zaproszonych gości. Wykonano również okolicznościowe piosenki. Przed przasnyską publicznością zaprezentowali się m.in.: Anna Jelińska, Krystian Kościug, Janusz Radomski, Oliwier Majkowski, Bartosz Bieżuński, Aleksandra Kulpanowska, Joanna Kulpanowska, Zosia Ruszczyńska, Katarzyna Kowalska i Krzysztof Kowalski.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy prezesa Klubu Literackiego „Przaśnik” Anny Jelińskiej, Muzeum Historycznego w Przasnyszu oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 miesiąc temu

Warto również podkreślić niezwykłą rolę pani Ani Jelińskiej – prezes Klubu Literackiego Przaśnik, która odnalazła taki niebywały talent oraz poświęciła wiele swojego wolnego czasu aby zorganizować to przepiękne wydarzenie i wypromować poezję Krystiana.