Promocja książki Kazimierza Wendy w Bogatem

10 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem w ramach Tygodnia Bibliotek odbyła się promocja publikacji „Wspomnienia, stare pieśni i ballady”.

 

Książka „Wspomnienia, stare pieśni i ballady” Kazimierza Wendy została wydana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz.

– Pan Kazimierz to pasjonat lokalnej historii, regionalista i społecznik.  Wrażliwość do pisania była, jak mówi, od zawsze. Od dzieciństwa zachwycał się poezją, a pierwsze wiersze, m.in.  „Korzenie”, „Ballada o krzyżu”, „Kopiec Kościuszki” powstały w latach 90 – tych. Jest również autorem opowiadań „Bolszewicy w Józefowie”, ”Wspomnienia o wojnie 1939”, „Historia przydrożnej kapliczki”  oraz „O duchach i dawnych wierzeniach” – informuje biblioteka.

 

Podczas spotkania Kazimierz Wenda opowiedział jak przebiegało gromadzenie materiałów oraz skąd czerpie swoje inspiracje do pisania.

– Mówił też, jak ważne jest spisywanie wspomnień, że to ważne świadectwo czasu – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
25 dni temu

Gratuluję kolejnej publikacji! Pan Kazimierz to wyjątkowa osoba. Znam i szanuję za życzliwość, serdeczność, otwartość, wrażliwość i pasje wszelakie. Osób o tak szerokich horyzontach i zainteresowaniach jest naprawdę niewiele. Prawdziwa osoba renesansu. Czekam na kolejne publikacje!